Hlavní obsah
Dva tenoři zazpívají pro zámek Chudenice Foto: ilustrační foto z archivu Milana Suleje

Dva čeští tenoři zazpívají pro zámek Chudenice

Starý czerninský zámek v Chudenicích rozezní v sobotu 7. září operní, operetní a lidové melodie v podání dvou českých tenorů Rostislava Chrousta a Milana Suleje. Ti svým koncertem, na kterém vystoupí bez nároku na honorář, podpoří zámek v Chudenicích na Klatovsku.

Dva tenoři zazpívají pro zámek Chudenice Foto: ilustrační foto z archivu Milana Suleje
Dva čeští tenoři zazpívají pro zámek Chudenice

„Je to nádherný zámek s dlouhou historií, a tak jsme se rozhodli, že ho podpoříme svým koncertem a vybrané vstupné přenecháme právě správě zámku. Ať vybrané penízky použijí na opravy a údržbu,” uvedl jeden z účinkujících Milan Sulej.

Oba zpěváci Chudenicko a tamní památky dobře znají a jsou jim velice blízké. „Často sem jezdíme za odpočinkem a relaxací do Americké zahrady, na Bolfánek a nebo se jen tak procházet. Známe se také léta s panem kastelánem, a tak jsme ho letos v červnu oslovili s naším nápadem. Slovo dalo slovo a koncert byl na světě. Teď bude záležet hlavně na veřejnosti, zda na náš koncert lidé přijdou a přispějí dobrovolným vstupným na pomoc zámku,” řekl tenorista Rostislav Chroust. Oba umělci si na starém czerninském zámku zazpívají úplně poprvé.

Milan Sulej a Rostislav Chroust jsou operní pěvci, tenoristé. Milan Sulej (*12. 3. 1975 v Karlových Varech) byl dokonce finálovým hostem X Factoru a v roce 2010 se stal superfinalistou československé televizní soutěže Talentmania, kde se proslavil zejména tím, že zazpíval árii Nessun dorma z opery Giacoma Pucciniho Turandot. Milan Sulej se specializuje na opery Verdiho a Pucciniho. Spolupracuje se spolkem Charita dětem.

„Jsem velice rád, že se oba pěvci rozhodli pomoci našemu zámku a že zde uskuteční svůj koncert. Moc bych chtěl poprosit všechny ty, kteří mají rádi zámek v Chudenicích a jeho aktivity, aby přišli. Koncert začne 7. září v 19 hodin ve velké zámecké jídelně, dodal pověřený správce zámku Ludvík Pouza.

Kapacita míst na koncert je omezena, rezervace vstupenek pouze na telefonu 724 007 576. Vstupné dobrovolné. 

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků