Hlavní obsah
Broumovské diskuse se konají ve Vzdělávacím a kulturním centru Klášter Broumov. Foto: Kateřina Ostradecká

Důvěra a porozumění. Broumovské diskuse otevřou další společensky důležité téma

Broumovské diskuse už mají termín, téma i první potvrzené hosty pro letošní rok. 6. ročník dvoudenní diskusní konference se uskuteční 6. a 7. listopadu ve Vzdělávacím a kulturním centru Klášter Broumov. Tématem bude Důvěra a porozumění.

Broumovské diskuse se konají ve Vzdělávacím a kulturním centru Klášter Broumov. Foto: Kateřina Ostradecká
Důvěra a porozumění. Broumovské diskuse otevřou další společensky důležité téma

Je důvěra základním předpokladem demokracie? Co mohou politici udělat pro porozumění ve společnosti? Jak si více důvěřovat a více porozumět?

Nejen tyto otázky zazní počátkem listopadu v klášterním sále Dřevník, kde 6. Broumovské diskuse přivítají řadu zajímavých hostů: bývalou senátorku a bývalou ústavní soudkyni Elišku Wagnerovou, bývalého předsedu české vlády Vladimíra Špidlu, arciopata břevnovského a broumovského Petra Prokopa Siostrzonka, bývalého předsedu slovenské vlády Mikuláše Dzurindu, boromejku, pedagožku a zdravotní sestru Angeliku Pintířovou, socioložku Markétu Sedláčkovou, historika Tomáše Petráčka nebo ředitele Nadace Via Jiřího Bártu. Účast dalších hostů je v jednání.

„Důvěra a porozumění jsou hodnoty důležité pro společnost jako celek i pro život každého z nás. Dnes často slýcháváme, že společnost je rozdělená – že máme málo porozumění pro sebe navzájem, pro odlišné názory. V různých souvislostech se zmiňuje také (ne)důvěra ve stát a jeho instituce. Proto jsme se rozhodli se nad těmito tématy zamyslet hlouběji,“ uvedla Hana Valentová, výkonná koordinátorka konference, a dodala: „Důvěru a porozumění ale chceme nahlédnout například i z perspektivy sousedských vztahů nebo života komunit. Téma má mnoho podob a týká se každého, proto se těšíme na pestrou a inspirativní diskusi.“

Konference je otevřená široké veřejnosti, online předprodej vstupenek začne v září na webu konference. Novinky lze sledovat nejen na webu, ale i na facebookovém profilu konference.

Statutárním partnerem konference je město Broumov, hlavními partnery jsou Raiffeisen Leasing, Jan Barta, Hobra-Školník, Pro rozvoj Broumovska, Královéhradecký kraj a Saargummi. Partnery konference jsou Centrum Walzel, Sekyra Foundation, Edumed a Martina Rosová. Generálním mediálním partnerem je Česká televize, hlavními mediálními partnery jsou Hospodářské noviny a Český rozhlas Plus. Mediálními partnery jsou naše.broumovsko.cz a Místní kultura.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků