Hlavní obsah
Foto: archiv kapely - pro média

Do Volyně zavítají pološílení rakouští Sax & Crime

Žádné obavy, doktora Chocholouška nebude zapotřebí, neboť se jedná o vystoupení crazy-funk-jazzového dua s kabaretními prvky, a vzhledem k rakouskému původu budou songy interpretovány v němčině.

Foto: archiv kapely - pro média
Do Volyně zavítají pološílení rakouští Sax & Crime

Jednou ze zastávek českého předjarního turné mini kapely Sax & Crime bude v neděli 7. dubna tvrz ve Volyni, tedy koncertní prostor Městského muzea Volyně.

Dvojice muzikantů Harald Kräuter, zpívající hráč na saxofon a kytarista Thomas Vigl (dorazí v těsných kožených kalhotách?) dokáží, že k šlapajícímu funky není za každou cenu nutná nadupaná rytmika a hutná dechová sekce – ostatně předskakovali ve své domovině i legendárnímu Maceo Parkerovi. Hrají spolu již čtvrt století, širší veřejnosti se zapsali do povědomí v kapele Tres Hombres. 

Svůj styl dnes definují také jako funky cabaret rock. Znalci němčiny budou mít možnost probrat se filosofií jejich textů – od písní Život je šťastný po Smetí je láska nebo Čas je život, ostatním postačí energie a humor jejich produkce, rozhodně se nebude jednat o těžce dekadentní polohy rozpolcenosti duše. Rakouským folklorem tepaní lingvisté pak jistě ocení lahůdky přednesené ve vorarlberském dialektu. 

Koncert začíná ve 20 hodin, pořádá Městské muzeum Volyně. 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků