Hlavní obsah
Předsedkyně trestního senátu Lenka Servusová vynáší rozsudek. Foto: Martin Tlustý

Do kralupské večerky šel s pistolí, zatkli ho v Ústí nad Labem

V pondělí 29. října vynesla soudkyně Lenka Servusová rozsudek nad dvaadvacetiletým Lubošem Černým z Chvatěrub, který 7. června v podvečer přepadl s atrapou zbraně vietnamskou večerku v Kralupech nad Vltavou - Lobečku.

Předsedkyně trestního senátu Lenka Servusová vynáší rozsudek. Foto: Martin Tlustý
Do kralupské večerky šel s pistolí, zatkli ho v Ústí nad Labem

Trestný čin loupeže prý odsouzený spáchal proto, že údajně potřeboval své někdejší přítelkyni vrátit jistý vypůjčený obnos. Dotyčný vstoupil do vietnamské večerky U Kuka na Třídě Legií v Lobečku maskován šátkem, tzv. Palestinou, namířil na přítomného majitele obchůdku maketu své pistole a vykřikl: "Dej sem prachy nebo tě odbouchnu!"

Majitel obchodu se však nedal a pokusil se útočníka aktivně zpacifikovat. Pistole při pádu na zem vydala zvuk, který Kukovi potvrdil, že se naštěstí jedná skutečně pouze o atrapu. Přesto však mladý útočník stačil přepadenému ve věku svého otce natrhnout obočí, chmátnout do pokladny, odcizit osmitisícovou tržbu a vzít nohy na ramena.

Na místo vzápětí dorazila přivolaná policie, která ihned zahájila pátrání po možném pachateli. Toho se kriminalistům podařilo rychle ztotožnit podle záznamů bezpečnostních kamer v prodejně, neboť jej již jednou vyšetřovali kvůli finanční zpronevěře v jisté kralupské herně.

Pro lupiče si kriminalisté dojeli až do Ústí nad Labem, kde jako dělník právě prováděl montáž sádrokartonů. Pachatel se při výslechu ihned kajícně přiznal, ostatně mu nic jiného ani nezbývalo, protože biologické stopy zanechané na místě loupeže hovořily jednoznačně.

Vyšetřování obviněného probíhalo na svobodě, což však bylo v tomto případě jenom dobře, protože dotyčný již stačil do doby soudního přelíčení uloupenou částku ve dvou splátkách poškozenému vrátit zpět, a to s patřičně pokornou omluvou, která byla oloupeným vietnamským obchodníkem akceptována.

K soudu se s obviněným dostavili rodiče i jeho sestra. Státní zástupce Aleš Postupa požadoval ve svém návrhu na potrestání dvouletý nepodmíněný trest odnětí svobody. Protože se obviněný během soudního líčení však bez jediné vytáčky přiznal a svého činu litoval, předsedkyně trestního senátu Lenka Servusová ve svém rozsudku rozhodla o udělení dvouletého trestu odnětí svobody, avšak s pětiletým odkladem, kdy bude odsouzený muset vést život spořádaného občana, jakož i pravidelně navštěvovat svého probačního úředníka. Rozsudek doposud nenabyl právní moci.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků