Hlavní obsah
V Tratkátu o lásce se v režii Marianny Arzumanové představí též Simona Prasková (uprostřed), která si nedávno zahrála ve filmu Cena za štěstí. Foto: Archív Simony Praskové

Divadlo Marianny Arzumanové hostující v Celetné uvádí Traktát o lásce

V pátek 8. února se v Divadle Marianny Arzumanové, které má stálou scénu v Divadle v Celetné v Praze, odehraje další z repríz Traktátu o lásce. V představení, které prožívá lásku na mnoho způsobů. Toužíte po lásce partnerské, mateřské, umělecké nebo ještě jiné?

V Tratkátu o lásce se v režii Marianny Arzumanové představí též Simona Prasková (uprostřed), která si nedávno zahrála ve filmu Cena za štěstí. Foto: Archív Simony Praskové
Divadlo Marianny Arzumanové hostující v Celetné uvádí Traktát o lásce

Hra nabízí nespočet pohledů na projevený cit, diváky provede labyrintem světové dramaturgie od Aristofana po Čechova a ponoří do scén s velkým emočním nábojem. Start v 19.30 hodin.

Ústřední roli v představení Traktát na lásku hraje cit. Cit, který nás doprovází v každé vteřině našeho života a žene nás přes všechny životní překážky s cílem dosáhnout vytouženého uspokojení a štěstí.

„Na představení je krásné, že se v něm mísí několik forem lásky a nahlíží se na ni z několika různých pohledů. Láska mezi partnery, mateřská, láska k tvorbě, umění apod. Divák je toho všeho nezávislým pozorovatelem a může během večera přemýšlet sám o sobě, o svém životě, svých citech a samozřejmě se i zasmát,“ říká představitelka jedné z ženských rolí Simona Prasková.

Představení režisérky Marianny Arzumanové vychází z “výzkumu” provedeného na základě nejznámějších a nejdojemnějších scén ze světové dramaturgie od Aristofana až po Čechova. Do konce divadelní sezóny se Traktát na lásku bude hrát už jen třikrát – v pátek 8. února, v pondělí 11. března a ve středu 15. května.

Simona Prasková se na divadelních prknech pohybuje už řadu let. Někteří ji však možná znají spíše z televizního seriálu z prostředí justice známého jako Soudkyně Barbara nebo teď z nejnovějšího filmového počinu režisérky Olgy Dabrowské pojmenovaného Cena za štěstí.

„Film měl premiéru na začátku letošního roku a s radostí můžu říci, že už se na něj do kina zašlo podívat více než 30 tisíc diváků. Ztvárňuji v něm opět roli soudkyně, asi jsou mi souzené, ale samozřejmě jsem k ní přistupovala jinak než v Barbaře. Však se diváci mohou přesvědčit sami,“ uvedla herečka Simona Prasková.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků