Hlavní obsah
Vstupné je 60 a 30 Kč a k dispozici bude také příjemné posezení a bohaté občerstvení v přilehlé restauraci. Foto: DS Tyl Slaná

Divadelníci ve Slané chystají další premiéru

Divadelní soubor Tyl Slaná zve všechny své přátele a příznivce na slavnostní premiéru divadelního představení Vladislava Kracíka „...a za Tracym tygr“. Představení se uskuteční v sobotu 12. března od 19:30 hodin v Kulturním domě ve Slané.

Vstupné je 60 a 30 Kč a k dispozici bude také příjemné posezení a bohaté občerstvení v přilehlé restauraci. Foto: DS Tyl Slaná
Divadelníci ve Slané chystají další premiéru

„Všechny přátele, příznivce a fanoušky našeho divadelního souboru bychom rádi seznámili s naší nejnovější divadelní hrou, protože její premiéra se nezadržitelně blíží,“ uvedl Radek Šmíd, vedoucí divadelního souboru ve Slané.

Diváci uvidí vyprávění o tom, co je a není v životě důležité, volně podle slavné novely Williama Saroyana, která je křehkým, magickým a lehce surrealistickým vyprávěním o mladíkovi jménem Thomas Tracy. Ten již od malička toužil po něčem, co by mu patřilo a zároveň bylo jeho součástí. Po dlouhém hledání to „něco" konečně našel - jeho společníkem se stal neviditelný tygr.

Thomas si se svým tygrem povídá, hádá se s ním i radí, tygr dělá Tracyho silnějším, zábavnějším i odvážnějším. Společně pak odjíždějí do New Yorku, kde Tracy začíná pracovat v továrně na výrobu kávy. Zde také za nějaký čas potkává Lauru Luthyovou, která má také svého tygra...

Tygr je v novele Williama Saroyana metaforou. Saroyanův tygr je láska, ale také optimismus, životní energie, touha zažívat nové věci i odvaha čelit nepříjemnostem. Saroyanův i Tracyho Tygr je krásná dívka, dobré jídlo, vůně kávy, slunce, sobota, čokoláda, prostě všechno to, co tvoří jeden neurčitý pocit - být rád na světě. Mít tygra, znamená mít chuť žít, ať se děje cokoliv.

„Vladislav Kracík se narodil v nedaleké Jilemnici. Vystudoval Gymnázium v Nové Pace a absolvoval obor Teorie a dějiny dramatických umění na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. Je autorem více než třiceti dramatických textů, režíroval přes dvacet inscenací. Je jedním ze zakládajících členů divadla Tramtarie v Olomouci,“ představil Šmíd autora tohoto divadelního představení.

Ve hře účinkují Lukáš Kmínek, Jana Cinková, Vlastimil Krejčí, Martina Wittmayerová, Zuzana Patočková, Jana Báčová, Stanislav Bittengl, Jana Řezníčková, Radek Šmíd, Tomáš Kužel a Aleš Roštejnský. Režie se ujal Martin Bašek.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků