Hlavní obsah
Ostrava 5.10.2017 Trojhalí Karolina. Festival SPECTACULO INTERESSE. Z generálky představení DU UND DU Foto: Josef Zajíc

Čtvrteční den na loutkářském festivalu Spectaculo interesse zakončí poetická hra

Ve čtvrtek 5. října 2017 započal pátý den festivalu inscenací Divadla loutek Ostrava Dášeňka a skončí poetickou hrou obrovských loutek divadla The Dundu Giants z Německa. Tuto nevšední inscenaci mohou návštěvníci vidět v ostravském Trojhalí Karolina. Začátek bude ve 21:00 hodin.

Ostrava 5.10.2017 Trojhalí Karolina. Festival SPECTACULO INTERESSE. Z generálky představení DU UND DU Foto: Josef Zajíc
Čtvrteční den na loutkářském festivalu Spectaculo interesse zakončí poetická hra

Dvanáctý ročník mezinárodního loutkářského festivalu Spectaculo interesse vstupuje do závěrečné třetiny.  Ve čtvrtelk 5. října organizátoři připravili celkem deset zajímavých představení a inscenací českých a zahraničních souborů. Pátý festivalový den ostrartoval v 9:00 na hlavní scéně Divadla loutek Ostrava.

Konat se bude nesoutěžní loutkové představení na motivy knihy Karla Čapka, kterou napsal Marek Zákostelský a Karel František Tománek s názvem Dášeňka. Režie a výtvarné scény se ujal Marek Zákostelecký, hudbu napsal Matěj Kroupa.

V 10:00 se v Šapitó Nadace ČEZ uskuteční dílna k Norské pohádce (uváděna česky) a pak v 10:30 samotná pohádka Buchty a loutky. Totéž se bude opakovat v 15:00 a 15:30 odpoledne.

Na alternativní scéně DLO bude v 10:30 hodin probíhat soutěžní představcení Girafe Hop Signor Puppet Theátre z Řecka. V 17:00 se na hlavní scéně DLO představí soubor Zero en Cinducia co ze Španělska s padesátiminutovou inscenací La derniere danse de Brigitte. V 19:00 hodin na stejné scéně vystoupí soubor Carolina Khoury z Itálie s inscenaci In therapy with Dr. Froidonius.

Nevšení umělecký zážitek pro návštěvníky připravili organizátoři festivalu do Ostravského Trojhalí Karolina. Německé divadlo The Dundu Giants uvede poetickou hru Du und Du. V jedinečné venkovní loutkově-světelné performanci obrovských svítících loutek se snoubí technicky dokonalá konstrukce, sofistikovaný design a originální živá hudba, dávající tak vzniknout uchvatné a okouzlující podívané.

Unikátní loutky, až pět metrů vysoké, průsvitné a svítící, vyrobené inovativními konstrukčními metodami z uhlíkových vláken a vysoce odolného hliníku, představují absolutní novinku ve světě loutkového divadla.

Každá loutka je animována několika špičkovými profesionálními loutkáři. I přes svou velikost je loutka křehkou, něžnou bytostí. Je průhledná a přesto nepřehlédnutelná.

Loutkářská společnost Dundu sídlí v německém Stuttgartu. Se svou interaktivní magickou show cestuje po celém světě jako host prestižních divadelních festivalů a dalších významných akcí.

Představení budou moci návtěvníci vidět ve čtvrtek 5. října 2017 ve 21:00 hodin v Trojhalí Karolina v zastřešeném náměstí. Vstup zdarma. Inscenace trvá 45 minut.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků