Hlavní obsah
Foto: V Invest

Cesta na Valchu a Lhotu bude plynulejší a bezpečnější

Developerská společnost V Invest, která dlouhodobě rozvíjí plzeňskou čtvrť Nová Valcha, dokončila výstavbu kruhového objezdu na křižovatce ulic Sulkovská a Dobřanská na hlavní příjezdové cestě do čtvrti.

Foto: V Invest
Cesta na Valchu a Lhotu bude plynulejší a bezpečnější

V Invest se začátkem roku 2019 zavázal městu Plzeň kaucí ve výši milion korun, že stavbu kruhového objezdu dokončí do konce roku 2019. Stavba začala v březnu a byla dokončena v prosinci. Celkové náklady na výstavbu kruhového objezdu dosáhly částky 21 milionů korun. Kruhový objezd výrazně zlepší průjezdnost této vytížené křižovatky a také její bezpečnost.

„Na Nové Valše působíme už od roku 2006 a kromě postupné výstavby samotné čtvrti se ve spolupráci s Magistrátem města Plzně a Městským obvodem Plzeň 3 zaměřujeme také na investice do celé lokality. Křižovatka ulic Sulkovská - Dobřanská byla dlouhodobě problematická jak z pohledu kapacity, tak s ohledem na bezpečnost. V posledních letech zde došlo k několika dopravním nehodám, z toho k jedné vážné. Nový kruhový objezd křižovatku zpřehlední a zároveň zvýší její kapacitu,“ uvedl David Lomnický, projektový manažer společnosti V Invest s tím, že obyvatelé Valchy, Nové Valchy a Lhoty se nyní dostanou z centra a do centra Plzně rychleji než dosud.

Společnost V Invest se s městem na vybudování kruhového objezdu dohodla na konci roku 2018. Zároveň deklarovala jasné odhodlání dokončit výstavbu křižovatky do konce roku 2019. Tuto deklaraci proto podpořila složením kauce ve výši jeden milion korun, která byla vázaná na dodržení dohodnutého termínu.

„Jsem rád, že se občanům Valchy vybudováním kruhového objezdu uleví a díky jemu bude také silniční provoz v této lokalitě bezpečnější. Těší mě také, že spolupráce s developerem funguje i na menších projektech, kdy například na své náklady zhotovil kvůli bezpečnosti dětí dřevěné oplocení hřiště na Nové Valše,” informoval David Procházka, starosta plzeňského centrálního obvodu.

„Výstavba kruhového objezdu byla technicky poměrně náročná, protože se zde pohybujeme ve stísněném prostředí, které omezuje koryto Lučního potoka. Zároveň bylo třeba přeložit inženýrské sítě a přitom po celou dobu výstavby zachovat průjezdnost celou oblastí,“ doplnil David Lomnický.

Společnost V Invest působí na plzeňském realitním trhu již od roku 2006, kdy začala s dlouhodobým rozvojem rezidenční čtvrti Nová Valcha. Kromě kruhového objezdu společnost investovala například do výstavby dětského hřiště, pomohla s rozšířením zázemí a aktivit TJ Sokol Valcha a pomohla také zařídit vznik Montessori školky pro obyvatele Nové Valchy. „V dalších letech zvažujeme po dohodě s městem další investice do lokality,“ uvedl David Lomnický.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků