Hlavní obsah
Předávání šeku - zleva Božena Jirků (KB) a Peta Vitoušová. Foto: Konto Bariéry

Český internet pomohl, na Konto Bariéry dárci za deset dní poslali přes 300 tisíc korun

Češi opět dokázali, že v jednotě je síla. Během posledních 10 dnů přispěli tisíce dárců napříč českým internetem na pomoc lidem, jejichž životní příběhy spojil druhý ročník projektu ČESKÝ INTERNET POMÁHÁ. Na Konto BARIÉRY se během 10 dnů trvání internetové sbírky podařilo získat 313 083 korun.

Předávání šeku - zleva Božena Jirků (KB) a Peta Vitoušová. Foto: Konto Bariéry
Český internet pomohl, na Konto Bariéry dárci za deset dní poslali přes 300 tisíc korun

Vozíky pro potřebné

Tři příběhy vyprávěly o životech žadatelů Konta BARIÉRY, kteří se v různé životní etapě stali závislí na invalidním vozíku a nyní potřebují pomoci, aby se začlenili do normálního života. Další tři příběhy pak popisovaly osudy obětí trestných činů a vysvětlovaly možnosti pomoci, kterým se obětem může dostat díky službám Bílého kruhu bezpečí.

Uživatelé českého internetu poslali žadatelům Konta BARIÉRY částku ve výši 313 083 Kč. Všechny příběhy a další podrobné informace naleznete na www.internetpomaha.cz  

Stačilo deset dnů

V pondělí 19. března byla spuštěna webová stránka www.internetpomaha.cz, na kterou současně odkazovali svými kampaněmi všichni internetoví partneři projektu. Návštěvníci stránky se zde mohli seznámit s příběhy lidí, kterým pomáhá Konto BARIÉRY a Bílý kruh bezpečí a rovnou pomoci jakoukoli finanční částkou. 

Celá akce trvala 10 dní a v pátek 29. března byla slavnostně zakončena v prostorách smíchovské restaurace JET SET. Za přítomnosti všech partnerů projektu byly předány šeky charitativním organizacím. Celková darovaná částka byla díky dražbě unikátního pozlaceného přístroje Sodastream a dvěma delikátním lahvím vína darovaných společností Global Wines s. r. o. navýšena ještě o 27 300 Kč.  

„Díky jedinečné spolupráci všech velkých internetových hráčů, kteří se spojili pro dobrou věc, můžeme splnit všechna přání Hanky, Borise i Bětušky a ještě nám zbude pro další,“ děkovala Božena Jirků, ředitelka Konta BARIÉRY.

Pomoci obětem trestných činů přibývá

„Jsem velice ráda, že jsme mohli být součástí tohoto již ověřeného projektu. Lidé nám dokázali, že jim osud obětí trestných činů není lhostejný,“ podotkla Petra Vitoušová, prezidentka Bílého kruhu bezpečí.  

Konto BARIÉRY představilo příběhy Hanky (45), která potřebuje doplatit vozík, Borise (13), který se po těžkém úrazu nechce vzdát sportování, a Bětušky (7), která již vyrostla z dětských kočárků a potřebuje vozík, aby se mohla samostatně pohybovat a dojíždět na něm do školy. Bílý kruh bezpečí představil možnosti pomoci obětem trestných činů, jejichž počet v České republice neustále stoupá.

Dárci mohli přispět na provoz nonstop linky pro oběti trestných činů, na praktickou pomoc pozůstalým po obětech vražd a na psychorekondiční 50hodinový pobyt pro oběti znásilnění, který jim dodá sílu vzít zase život do svých rukou.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků