Hlavní obsah
Češi vezou z ME ve sportovním aerobiku 19 zlatých! Foto: Jaroslav Appeltauer - www.apikfoto.cz

Češi vezou z evropského šampionátu ve sportovním aerobiku 19 zlatých medailí

Český tým potvrdil, že je světovou špičkou ve sportovním aerobiku. Z evropského šampionátu, který se konal v nizozemském Dordrechtu, reprezentanti vezou domů 19 zlatých a celkově 48 medailí. Dosáhli na nejvíce kovů ze všech 12 zúčastněných zemí.

Češi vezou z ME ve sportovním aerobiku 19 zlatých! Foto: Jaroslav Appeltauer - www.apikfoto.cz
Češi vezou z evropského šampionátu ve sportovním aerobiku 19 zlatých medailí

„Český tým potvrdil svou vedoucí evropskou pozici‎ mezi ženami, trii i fitness týmy. Obrovské množství medailí, zejména v kategoriích kadetů a juniorů, nám dává velké naděje do dalších let. Mezi dospělými vyrostla našim závodníkům velmi kvalitní konkurence z Německa, Belgie, Itálie a samozřejmě z Ruska mezi fitness týmy. Druhá místa našich favoritů Kristýny Zahradníčkové, tria z Fitness studia Louny i Aerobic Dancers Kladno jsou skvělými výsledky a výzvou do dalších závodů. Velká gratulace patří stepovému týmu Oxygen Příbram, Aerobic Junior Clubu Ivany Mrňákové i všem ostatním vítězům,“ uvedla Jana Havrdová, prezidentka Českého svazu aerobiku a fitness FISAF.cz.

Sportovní hala na předměstí Dordrechtu byla ve finálový den zaplněna do posledního místa diváky i závodníky. Nejočekávanější kategorie žen byla ostře sledovaná již od svého základního kola a v ní zejména naše tři zástupkyně Kristýna Zahradníčková, Hana Volfová a Kateřina Smejkalová.

I když velká favoritka na nejvyšší post, Kristýna Zahradníčková předvedla finále pěkně a plné emocí, na Němku Moniku Zimmermann to nestačilo. Další boj Kristýnu tedy čeká na mistrovství světa. Hana Volfová, úspěšná bývalá juniorská závodnice, se blýskla perfektní sestavou a udržela si třetí místo až do finále.

V kategorii dospělých získali Češi 12 medailí – zabojoval Oxygen Příbram ve step grande a léta nejúspěšnější fitness aerobik tým Aerobic Dancers Kladno, který skončil na druhém místě.

Titul mistryně Evropy starší juniorské kategorie si odváží Tereza Kudláčková z Aerobic Junior Clubu Ivany Mrňákové, jejíž sestava neměla ani chybičku a provedení bylo na špičkové úrovni. I zde obsadily první místo Rusky jen v kategorii step grande, jinak všechna první místa patřila českým reprezentantům. V juniorech ČR vybojovala 17 medailí.

Nejúspěšnější kategorií však byli rozhodně Kadeti, ve kterých jsme získali 19 medailí. První místa patřila většině českých závodníků až na kategorii step grande, kterou ovládly Rusky.

Úspěch slavila i nová atraktivní kategorie Aerobic group performance, byla na šampionátu poprvé jako Open. Měla hned tři české zástupce a zlatou medaili získaly závodnice z Maniak aerobik Havířov, druhé Fit studio D Praha a třetí Aerobik klub Lady Plzeň.

Češi tímto šampionátem potvrdili roli favorita mistrovství světa, které se bude konat od 1. do 5. prosince na karibském ostrově Martinik. Zde jim ještě ovšem mohou zkřížit cestu k obhajobě aerobikové velmoci australští závodníci, kteří se spolu s českou reprezentací drží na špici světového aerobiku.

Letošní evropský šampionát se konal v nizozemském Dordrechtu 12. – 14. Května 2015. Soutěžilo se ve věkových kategoriích kadetů, juniorů, dospělých a soutěžních kategoriích sportovní aerobik, fitness aerobik a Aerobic Group Performance. Šampionátu se zúčastnilo 800 závodníků a závodnic z 12 zemí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků