Hlavní obsah
Moravská zemská knihovna v Brně Foto: Jiří Smutný

Cena Premia Bohemica byla obnovena

Moravská zemská knihovna v Brně byla pověřena ministrem kultury Danielem Hermanem obnovit a nadále udělovat cenu Premia Bohemica. Cena je určena zahraničnímu bohemistovi, který se ve své zemi zasloužil ve výrazné míře o propagaci české literatury.

Moravská zemská knihovna v Brně Foto: Jiří Smutný
Cena Premia Bohemica byla obnovena

Cenu udělovala do roku 2001 nadace Český literární fond, v letech 2002 až 2011 Obec spisovatelů. Po pětileté přestávce bude cenu udělovat Moravská zemská knihovna v Brně.

Obnovením udílení ceny vyjadřuje ministerstvo kultury úctu k práci zahraničních bohemistů, kteří prostřednictvím české literatury pomáhají šířit povědomí o české kultuře a společnosti a upevňovat pozici České republiky ve světě.

Zatím poslední cenu Premia Bohemica získal v roce 2011 polský básník, spisovatel a překladatel Andrzej Czcibor-Piotrowski. Nový laureát bude vyhlašován vždy na bohemistickém semináři. Letos se tento seminář uskuteční ve dnech 9. až 13. července v Českých Budějovicích.

Nominace na cenu spolu se zdůvodněním návrhu je možné posílat do 15. května 2017 na adresy premiabohemica@mzk.cz nebo Moravská zemská knihovna, Premia Bohemica, Kounicova 65a, 601 87 Brno.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků