Hlavní obsah

Část zůstatku finančního vypořádání půjde v Hradci Králové na program Antivirus

Výsledek hospodaření města Hradce Králové byl v loňském roce plus 385 milionů korun.

Část zůstatku finančního vypořádání půjde v Hradci Králové na program Antivirus

Zastupitelé v úterý 26. května na svém zasedání projednali jak celoroční hospodaření a schválili účetní uzávěrku, tak rovněž rozhodli o způsobu rozdělení přebytku ve výši 297,5 milionů, které má město k dispozici po odečtení prostředků již započtených do rozpočtového výhledu.

Větší část z těchto prostředků chce vedení radnice použít na pomoc městským kulturním společnostem a podnikatelům či na krytí očekávaných výpadků příjmů v příštím roce z důvodu krize způsobené nouzovým stavem.

„Vzhledem k současné situaci, kterou je třeba co nejdříve a nejefektivněji překonat, půjde 150 milionů korun z přebytku hospodaření na program Antivirus, v jehož rámci chceme zmírnit negativní dopady koronavirové krize v Hradci Králové. Jeho součástí je celá řada opatření z oblasti rozpočtu města, poplatků, sociálních věcí, školství, kultury či zaměstnanosti. Dalších 30 milionů korun dáváme přímo do rozpočtu na příští rok,“ uvedl primátor Hradce Králové Alexandr Hrabálek.

Zbývajících 117,5 milionů by mělo posílit souhrnnou rezervu na financování investičních akcí v roce 2020. „O těchto penězích se pak bude rozhodovat v průběhu roku, bude záležet na projektové připravenosti jednotlivých akcí,“ dodal primátor.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků