Hlavní obsah
Casanova se baví v podání Divadla V Pytli Foto: Marian Hochel

Casanova se baví a pořádá karneval na zámku Duchcov

První dubnové nedělní odpoledne na zámku Duchcov bude patřit dětem. Ve Valdštejnském sále zámku je přivítá samotný Giacomo Casanova, který pro ně připraví bohatý program v podání Divadla V Pytli. Poté bude slavnostně zahájen zámecký karneval a prohlídky zámku pro děti s mnoha překvapeními.

Casanova se baví v podání Divadla V Pytli Foto: Marian Hochel
Casanova se baví a pořádá karneval na zámku Duchcov

Celý program se ponese v duchu zámeckého maškarního karnevalu, kterým bude malé i velké návštěvníky provázet na své skotačivé mládí vzpomínající Casanova. A jestli se praví, že k stáru se člověk začíná chovat opět jako dítě, tak ve spojení Divadla V Pytli, Casanovy a dětského karnevalu to bude platit trojnásob.

„Velice žádáme všechny milé návštěvníky, kteří si nechtějí nechat ujít tento zcela jistě ojedinělý zážitek tančit v zasněženém jaru v nádherných prostorách zámku, aby pohádkovou atmosféru podpořili svou návštěvou v kostýmech. Jistě obyvatele zámku potěšíte výměnou masek tradičních Superhrdinů za hrdiny historické, kteří se budou v sále cítit jako doma – králové, princezny, hrabata, dvořani, pekaři, cukráři, myslivci, zvířátka, mágové, mudrcové, dvorní dámy… Zažijete noblesu, naučíte se pokloně, vytvoříte obraz, ztvárníte sochy a to vše v rytmu tanců a skotačení se zámeckým personálem. Pro masky jsou pak připravené dělené prohlídky s nahlédnutím do pokladnice, odkud si každý smí uloupnout část pokladu," vzkázal všem dětem Petr Stolař coby novodobý představitel Giacoma Casanovy.

Akci pořádá v neděli 7. dubna od 14.00 hodin Státní zámek Duchcov, Kulturní centrum Duchcov a Divadlo V Pytli. Vzhledem k programu akce se poslední vstup na klasickou prohlídku I. okruhu „Valdštejn“ bude v tento den konat ve 12.00 hodin a na prohlídku II. okruhu „Casanova“ ve 14.30 hodin.

Všechny návštěvníky rovněž srdečně zveme na výstavu historických kočárků „Vše pro dítě“ do zámecké Galerie Giacomo.

Podrobnější informace jsou zveřejněny na webových stránkách zámku

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků