Hlavní obsah
Foto: Jaroslav Duffek

Břevnovské posvícení slaví letos jubileum, uskuteční se již po dvacáté

Tradiční 20. Břevnovské posvícení u Břevnovského kláštera v Praze zve ve dnech od 11. do 13. října k návštěvě. Zájemci na místo dojedou tramvajemi číslo 22 a 25 stanice Břevnovský klášter. Základem každého posvícení je jídlo a pití. Obojího bude o víkendu v Břevnově dostatek.

Foto: Jaroslav Duffek
Břevnovské posvícení slaví letos jubileum, uskuteční se již po dvacáté

Břevnovské posvícení slaví letos kulatiny - odstartuje už v pátek 11. října odpoledne. V provozu budou všechny pouťové atrakce a také většina stánků.

V sobotu od rána začne už pravé posvícení. Ve stáncích si návštěvníci budou moci zakoupit pečené husy s knedlíkem a zelím nebo pečeného býka, pečenou šunku, bramboráky, bramborové spirálky, palačinky, trdlo a mnoho dalších chuťovek a specialit. Nebudou také chybět stánky s pivem, medovinou, se sudovým vínem a burčákem. Nově otevřený Břevnovský pivovar bude předvádět středověké vaření piva.

Ani letos nebudou návštěvníci ochuzeni o čím dal oblíbenější staročeskou řemeslnou vesničku se stovkou stánků různých řemesel, dílniček pro děti a krčem pro hladové žaludky. Ve vesničce bude i mnoho stánků, které budou řemesla předvádět a děti si je také budou moci vyzkoušet a něco si vyrobit. Své řemeslo zde bude předvádět i kejklíř Vítek.

Program na pódiu začíná v sobotu i v neděli po 12. hodině a každý návštěvník si v programu najde to své. Letos je přichystáno vystoupení deseti revivalových skupin různých žánrů a národností - Schelinger revival, Kamelot Revival, Lucie Revival, Olympic Revival, Elán Revival, Robbie Williams revival, OZZY Osbourne revival Praha, PURPLE MANIA (Deep Purple revival), Kabát Revival a Tři sestry BANDITOS. Pro děti vystoupí kouzelník a soubory škol z Prahy 6.

Na sobotu i neděli je od 19.05 hodin připraven ohňostroj.

Vstupné se do areálu posvícení žádné neplatí, i když je možné, že někteří vystupující budou v duchu dávných tradic vybírat za svá vystoupení do klobouku. Ale jinak je program volně přístupný všem, kteří přijdou.

Po celou dobu posvícení jsou přístupné prostory Břevnovského kláštera. Letos u příležitosti 20. posvícení budou mimořádně zpřístupněny soukromé prostory mnichů.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků