Hlavní obsah
Vizualizace nového navigačního systému v Bohumínské městské nemocnici. Foto: Bohumínská městská nemocnice

Bohumínská nemocnice vylepší venkovní prostory, upraví park a přidá navigační systém

Příjemnější prostředí pro vycházky a lepší orientace v areálu nemocnice čeká už za pár týdnů na pacienty i návštěvníky Bohumínské městské nemocnice. Chystá se tu rozsáhlá úprava parku i instalace nového navigačního systému. Do úprav investuje zdravotnické zařízení přes půl miliónu korun.

Vizualizace nového navigačního systému v Bohumínské městské nemocnici. Foto: Bohumínská městská nemocnice
Bohumínská nemocnice vylepší venkovní prostory, upraví park a přidá navigační systém

Úpravy venkovních prostor začaly ještě před příchodem jara. Veřejně prospěšní pracovníci posekali starou trávu, proklestili keře a upravili prostor kolem plotů.

„Park viditelně prokoukl. Pacienti si toho hned všimli a pochvalují si, že se tu cítí lépe. Služba veřejně prospěšných prací se osvědčila, ti lidé odvedli kus dobré práce. Rádi s nimi budeme kdykoliv spolupracovat znova,“ řekl ředitel nemocnice Kamil Mašík.

Exteriér nemocnice projde letos ještě viditelnější změnou. Město přispěje nemocnici na renovaci chodníčků a rozsáhlé úpravy zeleně.

„Chtěli bychom park komplexně revitalizovat, aby pacienti i jejich příbuzní mohli strávit čas návštěv příjemnou procházkou nebo posezením venku. Z venkovních prostor by měl vzniknout estetický areál splňující požadavky na kvalitní relaxaci a odpočinek,“ nastínil Mašík s tím, že předpokládané náklady na modernizaci dosahují zhruba půl miliónu korun.

Další novinkou, která potěší příchozí, bude přehledný navigační systém usnadňující pohyb po areálu.

„Přestože nejsme velké zdravotnické zařízení, panely s informacemi o jednotlivých odděleních pacientům i návštěvám chyběly. Za pár týdnů proto dojde k instalaci velkých pozinkovaných stojanů. K lepší orientaci budou sloužit nejen směrovky, ale i barevné fotografie jednotlivých budov,“ vysvětlil ředitel. Nemocnice za navigační systém zaplatí něco málo přes 100 tisíc korun.

Investice do areálu špitálu budou pokračovat i v létě. „V plánu je ještě oprava krčku v zadní části areálu, který slouží k zajištění dodávek stravování. Jeho komplexní rekonstrukce bude zahrnovat i vybudování nové stříšky. Stavební práce si vyžádají zhruba jeden a půl miliónu korun,“ doplnil místostarosta Bohumína Igor Bruzl.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků