Hlavní obsah
Štědrovečerní setkání Bohumíňáků na náměstí před radnicí. Foto: K3 Bohumín

Bohumíňáci mají na Štědrý večer tradičně sraz na náměstí

Už po dvacáté šesté se na Štědrý den sejdou Bohumíňáci na kultovní akci Na Štědrý večer všichni spolu. Tisíce z nich opět vyrazí na náměstí T. G. Masaryka před zdejší radnici, aby se potkali se známými a popřáli si krásné Vánoce i nový rok. Dostaveníčko zakončí opět ohňostroj.

Štědrovečerní setkání Bohumíňáků na náměstí před radnicí. Foto: K3 Bohumín
Bohumíňáci mají na Štědrý večer tradičně sraz na náměstí

„Většina domácností v Bohumíně počítá s tím, že se po štědrovečerní večeři a Ježíškově nadílce vydají na procházku na náměstí, aby se tam potkali se známými nebo i s těmi, které po celý rok neviděli. Sraz si tam dávají nejen rodiny, ale i skupinky přátel, někteří si dokonce vyměňují dárky, a sjíždějí se sem i lidé z blízkého okolí. Proto se na štědrovečerní setkání každý rok velmi těším, nikdy nevím, koho tam potkám. Ta atmosféra je tam doslova magická. Když ji jednou zažijete, už u toho nechcete chybět. Jsem rád, že si setkání Bohumíňáci vzali za své a už čtvrt století je pro ně součástí Štědrého dne,“ řekl starosta Bohumína Petr Vícha.

Součástí štědrovečerního setkání, které začíná ve 21 hodin, bude letos koncert Jiřího Koběrského, zpěváka bývalé formace V.I.P. K mání bude horký punč, medovina nebo svařené víno. Slavnostní tečku za celým programem udělá tradiční ohňostroj, a to ve 21:45 hodin.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků