Hlavní obsah
U vstupu do fotbalového areálu vzniklo pietní místo. K jeho slavnostnímu odhalení dojde v sobotu před benefičním utkáním. Foto: Pavel Čempěl

Bohumín si připomene beneficí brankáře Pavla Srnička a pojmenuje po něm stadion

První prázdninová sobota 2. července bude v Bohumíně patřit vzpomínce na bývalého fotbalového brankáře a bohumínského rodáka Pavla Srnička. Ten nečekaně zemřel na konci loňského roku. Srničkův bratr s vedením FK Bospor Bohumín a městem připravili jako vzpomínku na něj benefiční zápas.

U vstupu do fotbalového areálu vzniklo pietní místo. K jeho slavnostnímu odhalení dojde v sobotu před benefičním utkáním. Foto: Pavel Čempěl
Bohumín si připomene beneficí brankáře Pavla Srnička a pojmenuje po něm stadion

Slavnostní výkop začíná úderem 16. hodiny na stadionu za parkem Petra Bezruče. „Hned po té tragické události jsme se s naší mamkou shodli, že Pavel by si benefici přál. Chtěl by, aby si na něj všichni zavzpomínali tam, kde to měl moc rád – na hřišti,“ uvedl Milan Srniček. 

U příležitosti benefičního klání se místní fotbalový stadion za parkem Petra Bezruče přejmenuje na Fotbalový areál Pavla Srnička. Slavného brankáře bude lidem trvale připomínat pietní místo s kamenným monolitem a pamětní dekou se Srničkovou podobiznou, umístěné hned u vchodu na stadion. K jeho odhalení dojde ještě před zahájením turnaje.

„Bude to pro nás čest, když sportovní areál za parkem Petra Bezruče ponese jméno Pavla Srnička a bude tak připomínat spojitost vicemistra Evropy z roku 1996 se zdejším klubem a jeho rodištěm. Pavel byl s Bohumínem silně spjatý, vyrostl tady a rád se sem vracel,“ řekl místostarosta Bohumína Igor Bruzl.

V benefičním fotbalovém utkání se představí sportovní osobnosti, se kterými se slavný brankář potkal na hřišti, ale také ti, které později vedl jako trenér. „Pozvali jsme spoustu osobností hlavně z našeho regionu. Řada těch dřív narozených přijede, i když se na trávník už moc nehrne. Kdo ale Pavla znal a má čas, chce být u toho,“ prozradil Milan Srniček.

Z domácích osobností se fanoušci v Bohumíně mohou těšit třeba na Marka Jankulovského, Václava Svěrkoše, Martina Lukeše, Jana Laštůvku, Luďka Mikloška, Petra Samce, Ivo Staše, Dušana Vrťa, Daniela Zítku, Daniela Tchuře, Tomáše Bernadyho, Davida Bystroně, Libora Žůrka, Marka Poštulku, Petera Drozda a další. V jednání je pak i účast Petra Kouby, Radka Bejbla, Radoslava Kováče či Jiřího Pavlenky. Z hokejových přátel brankáře dorazí Rostislav Olesz, Ondřej Šedivý a možná Miloš Holaň.

„Akci připravujeme přes dva měsíce. Věříme, že fanoušci si přijdou zavzpomínat na Pavla i přesto, že běží evropský šampionát ve Francii a fotbal je provází na každém kroku,“ potvrdil předseda FK Bospor Bohumín Lukáš Fluxa.

V areálu bude k dostání i kniha Srničkova Vlastními slovy, kterou vydal těsně před svou smrtí v Anglii a která se teď dočkala i českého překladu, nebo tričko, připomínající benefiční zápas. Na zápas se chystají i fanoušci Baníku, kteří připravují hned několik poutavých choreografií.

Vstupné na benefici je 30 korun a výtěžek ze vstupného věnují pořadatelé zdejšímu dennímu stacionáři Domovinka.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků