Hlavní obsah
Nové turistické známky Foto: Lucie Balcarová, Město Bohumín

Bohumín se pyšní novými turistickými známkami

Pro dva nové úlovky mohou sběratelé dřevěných turistických známek zamířit i do Bohumína. Po pěchotním srubu Na Trati se své známky dočkaly i chráněné Hraniční meandry řeky Odry a samotné město.

Nové turistické známky Foto: Lucie Balcarová, Město Bohumín
Bohumín se pyšní novými turistickými známkami

Nové turistické známky jsou k dostání v informačním centru bohumínské radnice nebo v Penzionu ve věži. Dřevěná kulatá známka stojí 30 Kč.

"Těší nás, že sběratelé turistických známek rozhodli svým hlasováním o tom, že nejen pěchotní srub v Bohumíně, ale také samotné město i jeho chráněné meandry stojí za to navštívit. Určitě se budou mít nač dívat a co obdivovat. Spolupracovali jsme na grafických návrzích obou nových turistických známek a doufáme, že se turistům budou líbit," uvedla Mirka Šmídová, vedoucí organizačního odboru bohumínské radnice.

Bohumínské meandry řeky Odry, které se nově pyšní turistickou známkou, mají asi osm kilometrů a jsou přírodní památkou. Začínají u hraničního přechodu ve Starém Bohumíně a končí u soutoku Odry s Olší v Polsku. Jak na české, tak na polské straně vede přes meandry naučná stezka. Unikátní jsou svými zákrutami, které neustále mění koryto řeky a tím i státní hranici, stejně jako faunou a flórou.

Přes meandry vede i vodácká stezka, a tak si je možné sjet si od června do září meandry i v lodi.  Ve Starém Bohumíně funguje bezplatná městská půjčovna lodí, kterou obstarávají místní hasiči. Slavnostní odemykání řeky Odry je letos naplánováno na 21. června.

Na dřevěném kolečku věnovaném meandrům Odry je proto vyobrazen typický zákrut řeky s vodákem v lodi a s bobrem na břehu. Na známce věnované městu Bohumínu jsou naopak zvěčněny hned dvě kulturní památky - novogotická radnice z červených cihel s blízkým kostelem Božského Srdce Páně na zdejším náměstí T. G. Masaryka.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků