Hlavní obsah
Foto: Pavel Čempěl

Bohumín opět povede ČSSD, ustavující zastupitelstvo bude už za týden

Vedení Bohumína bude v příštích čtyřech letech jednobarevné. ČSSD však bude spolupracovat se všemi politickými stranami a hnutími, které usednou v novém zastupitelstvu.

Foto: Pavel Čempěl
Bohumín opět povede ČSSD, ustavující zastupitelstvo bude už za týden

Informoval o tom lídr kandidátky ČSSD a současný starosta Petr Vícha. Ten se postupně setkal s představiteli ANO, KSČM, ODS i České pirátské strany, aby s nimi prodiskutoval práci v komisích a výborech.

„Obyvatelé města nám dali do příštího volebního období velmi silný mandát, což nás těší a obrovsky zavazuje. Neznamená to ale, že zastupitelé za jiné strany nebudou mít možnost se na chodu města podílet. Se všemi jsme se po volbách sešli a probírali jejich volební programy. Bavili se také o jejich působení v komisích a výborech. Setkali jsme se i se zástupci Bohumínské 4koalice, která se sice do zastupitelstva těsně nedostala, ale na kandidátce má schopné lidi, kteří mají Bohumínu co nabídnout,“ uvedl starosta Petr Vícha.

Z debaty s nově zvolenými zastupiteli vyplynulo, že by uvítali kromě stávajících komisí zaměřených na kulturu, sport, vzdělávání, životní prostředí, občanské, bytové či sociální záležitosti zřízení ještě komise dopravy. Ta by se zaměřila na parkování v centru města, zvýšení bezpečnosti na komunikacích a zabývala by se i zkvalitněním lokální dopravy včetně boje za obchvat městské části Skřečoň.

Sociální demokraté získali v Bohumíně od voličů v komunálních volbách 57,11 procenta hlasů. Druhé místo obsadila ANO 2011 s 16,21 procenty a třetí KSČM s 6,78 procenty hlasů. Do zastupitelstva se dostala i Česká pirátská strana s 5,93 procenty a také ODS s 5,12 procenty hlasů.

„Na rozdíl od jiných měst v Bohumíně nehrozí překvapivá koaliční dohoda či přehlasování o jiném vedení města, než které vzešlo z výsledků voleb. Z 23 mandátů jsme jich získali 16, tedy o dvě křesla více než v předchozím období. To znamená, že bohumínská ČSSD bude mít opět plnou odpovědnost za chod Bohumína,“ sdělil Petr Vícha.

Ustavující zastupitelstvo se uskuteční v pondělí 29. října v 15 hodin. Stejně jako ostatní jednání zastupitelů bude veřejně přístupné a živě jej bude přenášet Televizní informační kanál Bohumín.

Petr Vícha věří, že podobně jako v uplynulých čtyřech letech se s opozičními stranami na zásadních plánech na rozvoj Bohumína opět shodnou. „V Bohumíně nepolitikaříme, vážím si toho, že na důležitých a pro město zásadních věcech jsme se s opozicí vždy shodli. Do zastupitelstva, kromě nového zástupce Pirátů, zase usednou lidé, se kterými už dlouhá léta spolupracujeme a navzájem svou práci a názory velmi dobře známe. Proto věřím, že i v tomto volebním období budeme nad problémy konstruktivně debatovat, aby Bohumín dál vzkvétal. Z naší povolební diskuze vyplynulo, že naše vize o budoucnosti Bohumína se zásadně neliší. Zajímavé nápady opozice rádi zrealizujeme,“ doplnil Vícha.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků