Hlavní obsah
Foto: Jota

Bohemian Rhapsody: fenomenální Queen v knižním vydání

Film Bohemian Rhapsody odstartoval vlnu queenmanie, fenomenální britská skupina je opět na vrcholu popularity jako v době, kdy lídr Freddie Mercury ještě žil. Film získal 4 oscarové sošky z pěti nominací. Knihu o filmu vydalo nakladatelství Jota.

Foto: Jota
Bohemian Rhapsody: fenomenální Queen v knižním vydání

Titul s předmluvou Briana Maye a Rogera Taylora dokumentuje fantastickou cestu Freddieho Mercuryho a skupiny Queen, jak byli zachyceni ve filmu, od prvních úspěchů až po strhující vystoupení na koncertu Live Aid v londýnském Wembley v roce 1985.

Obsahuje stovky jevištních i zákulisních fotografií členů kapely a jejich doprovodu: Freddieho Mercuryho, Briana Maye, Rogera Taylora, Johna Deacona, Jima Beache, Paula Prentera, Mary Austinové, Johna Reida a dalších. Legendární muzikanti jsou na stránkách knihy představeny s detailností velkého filmového plátna.

Autor Owen Williams přibližuje dění, v němž se natáčel film. a nechává nahlédnout pod pokličku příběhu i práce na scénách, rekvizitách a kostýmech.

Filmový megahit Bohemian Rhapsody na předávání cen Oscar 2019 získal celkem čtyři zlaté sošky, a to za nejlepšího herce pro Ramiho Maleka, zvuk, zvukové efekty a střih filmu. Film proměnil čtyři z pěti nominací.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků