Hlavní obsah
ilustrační foto Foto: Vratislav Konečný

Berounští kriminalisté dopadli kabelkového lupiče téměř při činu

Berounským kriminalistům se před Vánoci podařilo zadržet lupiče, který přepadával v prosinci na Berounsku ženy a strhával jim z ramen kabelky. Naštěstí nedošlo k vážnému poranění obětí. K fyzickým útokům se cizinec odhodlával, když se ženy bránily. Nyní čeká ve vazbě na rozsudek.

ilustrační foto Foto: Vratislav Konečný
Berounští kriminalisté dopadli kabelkového lupiče téměř při činu

Jedenadvacátého prosince okolo 10.40 hodin spáchal pachatel svou poslední loupež na poškozené, která šla po chodníku v Berouně, ze směru od prodejny Billa směrem na Městskou horu.

„Ženu si nejprve vytipoval a v okamžiku, kdy jej míjela, k ní došel a úderem rukou do oblasti zad ji srazil na zem, strhl kabelku z ramene a dal se na útěk. Poté co byla loupež oznámena na tísňovou linku, obsadili policisté okolí Městské hory, uzavřeli celý prostor a muže se jim krátce po loupeži podařilo zadržet,” informovala mluvčí Policie ČR Beroun Marcela Pučelíková.  

Kromě tohoto loupežného přepadení obvinili kriminalisté zadrženého 41letého cizince i z dalších dvou loupeží. K první došlo 7. prosince v době od 00.15 hodin do 00.30 hodin v Berouně, v ulici U Stadionu, za mostem přes řeku Litavku, k další 18. prosince kolem 21. hodiny na vlakovém nádraží ve Zdicích. Zde si vyhlédl ženu na nástupišti, když zde čekala na vlak.

Kriminalisté se domnívají, že muž má na svědomí šest loupežných přepadení, kdy obětí byly ženy, kterým pachatel výše uvedeným způsobem ukradl kabelku. Cizinec se ve své rodné zemi dopustil řady majetkových a násilných činů. 

Za loupež mu hrozí až 10 let za mřížemi. 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků