Hlavní obsah
Týmy záchranářů v plném nasazení Foto: Mgr. Jan Kábrt - Profesionální fotograf

Až na dno svých sil si o víkendu sáhli záchranáři

V jižním lomu u Sokolova se již tradičně konal další ročník extrémního překážkového závodu Bahňák 2013. Závod, který prověřuje všestrannost jednotlivců i týmů, letos díky počasí opravdu přitvrdil.

Týmy záchranářů v plném nasazení Foto: Mgr. Jan Kábrt - Profesionální fotograf
Až na dno svých sil si o víkendu sáhli záchranáři

Bahna bylo opravdu dost a kde chybělo, byly aspoň louže. A tak "bahňákovali" nejen soutěžící, ale i diváci.

Čtyři týmy záchranářů včetně ředitele Zdravotnické záchranné služby Karlovarského kraje zdolávali 26 přírodních a instalovaných překážek. Krysí kanál, Michellinův kopec nebo třeba krvavá záda, k tomu metry krychlové kaolínu ve výkopech, zatopené skruže, staré jímky. Překážky prověřily sílu, vytrvalost a sebezapření jednotlivců i spolupráci uvnitř týmů.

Cílem závodu sice není vyhrát, ale překonat trať a doběhnout do cíle bez úhony, přesto se každý snaží ze sebe dostat ten nejlepší výkon.

V sedmi kategoriích se závodu zůčastnilo přes 300 jednotlivců a 100 týmů. Startovní listina byla tzv. natřískána k prasknutí. Organizátoři byli připraveni a vše bravurně a s přehledem zvládli, vše běželo podle plánu.

Děkujeme "bahňákotvůrcům" za skvělou práci a našim partnerům za podporu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků