Hlavní obsah
Zastávka Židlochovice-sídliště byla uvedena do provozu Foto: Jiří Smutný

Autobusová zastávka Židlochovice-sídliště zahájila provoz

Otevření autobusové zastávky se nezdá být na první pohled nějakou výjimečnou zprávou. Pokud na ni však cestující čekají pětačtyřicet let, pak to, alespoň pro ně, určitě podstatná novinka je.

Zastávka Židlochovice-sídliště byla uvedena do provozu Foto: Jiří Smutný
Autobusová zastávka Židlochovice-sídliště zahájila provoz

Sídliště Družba se začalo v Židlochovicích budovat na začátku sedmdesátých let. Od té doby jeho obyvatelé chodí na autobus na autobusové nádraží, jak se ve městě říká. Oficiálně jde o autobusovou stanici.

V roce 2017 byla zastávka konečně postavena. Počínaje nedělí 10. prosince, kdy došlo ke změně platnosti jízdního řádu, byla uvedena do provozu. Zastávka je oboustranná, vydlážděná, vybavená jízdními řády a obě části jsou propojeny přechodem pro chodce.

Na sídlišti zastavují autobusy pokračující na Brno a na Blučinu a směrem opačným, tedy linky číslo 151, 505 a 514. Konečnou stanicí v Židlochlovicích zůstává i nadále stanice u zámku. U té se počítá s přestavbou až s vybudováním nového vlakového nádraží.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků