Hlavní obsah
Antidivadlo - Zdeněk Němeček a David Brabec Foto: Zdeněk Rubáš

Antidivadlo podpoří v Plzni referendum o hazardu

V úterý 5. srpna od 17 hodin se v plzeňské ulici Bedřicha Smetany U Branky bude konat hudební akce Antidivadlo na podporu referenda o hazardu. Podpořit sběr podpisů pro referendum se rozhodla hudební sekce Antidivadla - Antidivadlo naruby - ve složení David Brabec a Zdeněk Němeček.

Antidivadlo - Zdeněk Němeček a David Brabec Foto: Zdeněk Rubáš
Antidivadlo podpoří v Plzni referendum o hazardu

Sběr podpisů pro podporu vyhlášení referenda běží v Plzni již od května. „Máme dvě třetiny z potřebného počtu podpisů. S počátkem prázdnin jsme se s peticí přesunuli z centra do jednotlivých čtvrtí Plzně. Protože je to však nyní během prázdnin velice obtížné, uvítáme každou pomoc. Jsme proto rádi, že se nám rozhodla pomoci právě hudební sekce Antidivadla,“ uvedl Ondřej Ženíšek, předseda regionální organizace TOP 09 a kandidát na primátora města Plzně.

Samotní protagonisté pak vysvětlují svoje zapojení následovně: „Hudební sekce Antidivadla - Antidivadlo naruby - se rozhodla podpořit vyvolání referenda o hazardu. Vy, kteří znáte Antidivadlo, dobře víte, že jsme se nikdy neprofilovali jako soubor, který by se jakkoliv satiricky nebo aktivisticky pokoušel reagovat na současnou politickou situaci (uznáváme, je to parketa jiných). Ani podporu referenda o hazardu v Plzni nepovažuje Antidivadlo za politický krok, ale věc ryze občanskou - situace kolem hazardu dotýká nás všech a hazarduje s životy mnoha lidí.“

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků