Hlavní obsah
Koncert se uskuteční v pátek 2. srpna v atriu Centra Bohuslava Martinů. Foto: Jakub Hrstka

Ani letos nebude chybět na Poličském kulturním létě koncert kapely Apetitt

O tom, že je festival Poličské kulturní léto multižánrově založený, svědčí další akce festivalu – po letních kinech, besedách a divadlech přichází na řadu koncert poličské hudební kapely Apetitt.

Koncert se uskuteční v pátek 2. srpna v atriu Centra Bohuslava Martinů. Foto: Jakub Hrstka
Ani letos nebude chybět na Poličském kulturním létě koncert kapely Apetitt

Druhý srpnový páteční podvečer se v atriu poličského Centra Bohuslava Martinů rozezní hudba folk-country-rockové kapely, která vás kulturně nasytí. Akustická kytara, foukací harmonika, baskytara, bicí, housle nebo mandolína – tyto a další hudební nástroje zazní v hudebním vystoupení kapely Apetitt. Poličská hudební skupina, kterou svým zpěvem obohacuje Martina Hrnčířová, má i své vlastní skladby s českými texty.

Posluchači se mohou těšit na folkrockovou a countryovou hudbu. „Naše tvorba se postupně odklání od bluegrassu a směřuje více do folkrocku. Posun k trochu tvrdšímu pojetí muziky, díky bicím, se nám líbí. Postupně přibývají další vlastní písně, z nichž některé vznikly bezprostředně po zážitcích z akcí, kde Apetitt hrál,“ sdělují členové skupiny Apetitt.

„Vlnu zábavy a dobrodružství festival přinese i v srpnu. Malí návštěvníci festivalu se pobaví na divadelním představení O nezbedných kůzlátkách či zrelaxují v tvořivých dílnách, kde si vyrobí domácí brože, dešťovou hůl či vzducholoď,“ sdělila ředitelka festivalu Alena Zavoralová.

Letní kina, posezení s harmonikou či divadlo Dracoola  – taková bude kulturní dávka pro dospělé návštěvníky.

Kompletní srpnový program naleznete na webové stránce www.letopolicka.cz. Více se také dozvíte na facebookové stránce Poličské kulturní léto. Festival pořádá Centrum Bohuslava Martinů a Městská knihovna Polička ve spolupráci s MaTami z.s.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků