Hlavní obsah
Foto: MPP

Agresor na invalidním vozíku napadl mladého muže, poté zaútočil i na strážníky

Jako smyslu zbavený, s velkou výbavou bodných zbraní, si počínal v úterý 41letý muž na invalidním vozíku. Nejdříve ohrožoval nožem jiného muže, poté se pustil i do přivolané hlídky. Na strážníka vozíkem najížděl a ohrožoval nožem s 10centimetrovou čepelí. Následně byl zpacifikován.

Foto: MPP
Agresor na invalidním vozíku napadl mladého muže, poté zaútočil i na strážníky

V úterý 28. dubna okolo půl osmé večer na linku 156 zavolal muž a požádal o příjezd hlídky do Chodovské ulice v Praze. Zde ho měl nožem ohrožovat muž na invalidním vozíku.

Toho přistihl, jak se snaží vniknout do zaparkovaného vozidla a upozornil ho, aby s tím hned přestal. Invalida ale vytáhl svazek klíčů, na kterých měl připevněný nůž a zaútočil na něj.

Byl velmi agresivní

„Jakmile zjistil, že jede na místo hlídka městské policie, z místa se vzdálil. Napadený strážníkům ukázal směr, kterým se vydal. Když hlídka muže našla, vyzvala ho, aby zastavil. V ten moment agresor změnil směr a prudce se rozjel na strážníka. Výzvu, aby toho zanechal, zcela ignoroval a naopak přitvrdil. Vytáhl z kapsy nůž s délkou čepele kolem 10 cm a razantně se rozmáchl. Nůž nasměřoval přímo do horní oblasti stehen, slabin a břicha. V dalším útoku mu zabránilo použití donucovacích prostředků,” informovala Irena Seifertová, mluvčí Městské policie Praha.

Agresivní byl muž i při čekání na příjezd hlídky Policie ČR. Snažil se pohyby nohou strážníky zasáhnout. Na místo byla také přivolaná záchranná služba kvůli drobným zraněním útočníka.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků