Hlavní obsah
Fotografie z vystoupení žáků ZUŠ Morava Zlín Foto: Ivo Thurner

Advent ve Zlínském kraji obohatí ZUŠ Morava celou řadu koncertů

Základní umělecká škola Morava se sídlem ve Zlíně připravila pro předvánoční dobu celou řadu koncertů. Po celém Zlínském kraji vystoupí většina školních souborů i orchestr spřátelené družební školy Základní umělecké školy Rajec ze Slovenska.

Fotografie z vystoupení žáků ZUŠ Morava Zlín Foto: Ivo Thurner
Advent ve Zlínském kraji obohatí ZUŠ Morava celou řadu koncertů

Základní umělecká škola Morava se sídlem ve Zlíně, se velmi aktivně podílí na pořádání adventních koncertů. Vedle koncertů ve Štípě a ve Zlíně na Jižních Svazích, plní svůj dlouhodobý program podpory obnovy kulturních tradic celého Zlínského kraje. Jsou to koncerty ve vzdálenějších obcích, kde má své pobočky.

Ve spolupráci s místními farnostmi proběhly, nebo proběhnou koncerty v těchto kostelech: kostel Panny Marie Pomocnice křesťanů ve zlínské části Jižní Svahy, kostel Narození sv. Jana Křtitele v Bílovicích, kostel sv. Mikuláše ve Fryštáku, evangelický kostel v Liptále, kostel sv. Václava v Brumově Bylnici, evangelický kostel v Hošťálkové, kostel Narození Panny Marie ve Štípě, kostel sv. Václava ve Velké Ořechově, kostel sv. Josefa v Lukově, evangelický kostel v Kateřinicích.

Přímou účast na pomoci při přípravách a realizaci všech vystoupení poskytují také zastupitelé, starostové obcí a zejména zástupci farních úřadů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků