Hlavní obsah
Necelá polovina domácností si vytváří doma svůj vlastní adventní věnec. Foto: Profimedia.cz

Přípravu na Vánoce Češi nepodceňují

Advent je pro Čechy důležitým obdobím, spojeným s dodržováním tradic a přípravami na tolik očekávaný Štědrý den. Alespoň to vyplynulo z aktuálního průzkumu společnosti Tesco, který se zaměřil na vánoční zvyky Čechů od prvního adventního týdne až po oslavy Nového roku.

Necelá polovina domácností si vytváří doma svůj vlastní adventní věnec. Foto: Profimedia.cz
Přípravu na Vánoce Češi nepodceňují

O tradicích spjatých s adventním obdobím má povědomí naprostá většina z nás. Například přívlastky adventních neděl znalo 97 % dotázaných, většina z nich považuje adventní věnec za nezbytnou součást tohoto období. Doma jej má 81 % domácností, z čehož 61 % poctivě zapaluje svíce každou neděli.

Necelá polovina domácností si pak vytváří doma svůj vlastní věnec, pouze 22 % lidí si jej kupuje již hotový.

Za dekorace se nebojíme připlatit

Ozdoby, barevné řetězy, betlémy a jiné dekorace jsou tím, co vytváří v našich domácnostech tu pravou vánoční atmosféru. To si plně uvědomujeme a nebojíme se za výzdobu utratit větší obnos.

Průzkum ukázal, že 95 % z nás výzdobu pravidelně kupuje. Většinou za ni utratíme 200 – 500 Kč (38 %). Třetina investuje do dekorací částku do 1000 Kč (28 %) nebo dokonce až 3000 Kč (8 %).

Pohádkové příběhy jsou u nás symbolem Vánoc

Nejčastěji pohádky sledujeme v televizi (88 %), ale také na počítači či tabletu. Někteří z nás pohádkami obdarovávají své blízké. Nejvíce pohádkové příběhy kupujeme na DVD (73 %), v krajním případě volíme elektronickou variantu (18 %). Oblíbené jsou nejen pohádky hrané, ale také animované.

„Mezi pohádkami na DVD jsou nejoblíbenější zahraniční animované, jako Doba ledová: Mamutí drcnutí nebo české klasiky, jako Ferda Mravenec,“ doplňuje Václav Koukolíček, tiskový mluvčí společnosti Tesco.

Může se vám hodit na službě Zboží.cz:
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků