Hlavní obsah

Nejoblíbenější vánoční dárek? Polovina dětí si přeje iPad

Lámete si hlavu s tím, co koupit k Vánocům své ratolesti? Každé druhé dítě v Americe ve věku od šesti do dvanácti let by si pod stromečkem přálo najít počítačový tablet iPad od Applu. Vyplývá to z průzkumu analytické společnosti Nielsen.

Nejoblíbenější vánoční dárek? Polovina dětí si přeje iPad

Druhou nejoblíbenější „hračkou“, kterou americké děti uváděly na nákupní seznam pro Santa Clause, je nová herní konzole Nintendo Wii U. Ta se nyní již prodává na vybraných zahraničních trzích, v České republice bude oficiálně dostupná od tohoto pátku.

Nejoblíbenější vánoční dárky podle dětí (6-12 let).

Foto: David Ryneš, Novinky

Třetí, čtvrtou i pátou příčku obsadila opět společnost Apple. Každé třetí dítě si k Vánocům přeje multimediální přehrávač iPod Touch, nejnovější počítačový tablet iPad Mini nebo chytrý telefon iPhone.

Ovladač konzole Wii U

Foto: Nintendo

Počítač, který ještě před pár lety seznamu nejoblíbenějších dárků dominoval, se umístil až na šestém místě. Za ním pak skončily pohybový senzor Kinect pro konzoli Xbox 360, tablet (jiné značky než Apple), konzole Nintendo 3DS a DS či Sony PlayStation 3.

Jak je z výčtu dárků patrné, velké pozornosti mezi mladšími dětmi se těší především výrobky společnosti Apple. Jejich zájmu neunikly ani nejrůznější herní konzole. Překvapivě mezi nejoblíbenější dárky se s 21% podílem dostala také čtečka elektronických knih, která spíše než k zábavě slouží ke studiu a vzdělání.

Elektronické čtečky

Foto: Amazon

Anketa
Kolik plánujete utratit za dárky pro děti?
Méně než 1000 Kč
34.6 %
1000 – 2000 Kč
19.4 %
2000 – 4000 Kč
13.1 %
4000 – 7000 Kč
7.9 %
7000 – 10 000 Kč
3.4 %
Více než 10 000 Kč
21.6 %
Celkem hlasovalo 4574 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků