Hlavní obsah
Princové William a Harry s babičkou a dědečkem Foto: Profimedia.cz

Britská královská rodina bude s Harrym ve spojení i o Vánocích

Britská královská rodina uvidí o Vánocích prince Harryho a bude s ním hovořit, přestože slouží jako voják v Afghánistánu, a to pomocí internetového programu Skype. Podle serveru britského deníku The Sun se královna Alžběta II. sejde s ostatními členy rodiny na Štědrý večer u plazmové obrazovky v kulečníkovém sále v panství Sandringham v Norfolku.

Princové William a Harry s babičkou a dědečkem Foto: Profimedia.cz
Britská královská rodina bude s Harrym ve spojení i o Vánocích

Spojení, které má trvat jen několik minut, údajně inicioval Harryho starší bratr William. "Rodina má o Harryho velký strach. Nasazuje život jako všichni, kteří v Afghánistánu slouží. A William přišel s nápadem, aby si jeho bratr mohl poblahopřát s milovanými příbuznými," citoval The Sun zdroj blízký královskému paláci.

Princ Harry v bitevním vrtulníku Apache

Foto: Profimedia.cz

Osmadvacetiletý Harry slouží jako pilot vrtulníků Apache na britské základně Bastion v jihoafghánské provincii Hílmand. Jeho nynější nasazení, už druhé od roku 2007, má skončit příští rok v lednu.

The Sun v polovině října napsal, že princ absolvoval několik bojových startů, při nichž ničil vojenské objekty nepřítele nebo doprovázel spojenecké dopravní letouny. Při jedné z takových akcí byl prý Harryho stroj nucen krýt manévr jiného vrtulníku, který musel přistát, aby naložil zraněného vojáka.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků