Letos už má svou první várku příprav za sebou, jelikož se zúčastnila charitativního pečení perníčků pro Nadační fond Dům Ronalda McDonalda, který postaví v pražském Motole dům pro rodiče dětí, které jsou tam dlouhodobě hospitalizované. Při té příležitosti jsme se Michaely zeptali, jak a kde tráví Vánoce.

„Dá-li Bůh, tak i letošní Vánoce strávíme všichni u nás doma. Během štědrovečerního dne i večera si připomeneme většinu klasických staročeských tradic a k tomu také jednu ze Slezska - jednoduchou oplatku, která se jí před večeří s medem, jako poděkování za blahobyt a přání dalšího dobrého roku,” svěřila se Michaela.

S nákupem dárků příliš neotálí. „Co komu koupím si vždy píšu už od srpna. A kvituji, když mi v rodině píší, co od Ježíška chtějí. Vždy se mi vyplatilo s tím začít brzy. Ale pak ty schované dárky často nemohu najít,” dodává s úsměvem.

Sama by si přitom letos přála robotický vysavač, který by vysál i chloupky kočky, která je členem jejich domácnosti.

Na závěr nám paní Michaela prozradila i recept na její perníčky.

Recept na perníčky podle Michaely Dolinové

Suroviny: 100 g másla, 650 g hladké mouky, 250 g moučkového cukru, 100 g medu, 4 celá vejce, 1 lžička jedlé sody, 2 lžičky perníkového koření, 1 lžíce švestkových povidel (není podmínkou)

Postup: Z uvedených surovin vypracujte hladké, tuhé těsto. Dejte minimálně na 24 hodin uležet. Těsto prohněťte a vyválejte na 3-4 milimetry tenkou placku. Pomocí vykrajovátek z něj vykrájejte perníčky. Pečte je na plechu vyloženém pečicím papírem při 180 stupních zhruba 10-12 minut.

Perníčky po vytažení z trouby potřete rozkvedlaným žloutkem. Po vychladnutí zdobte polevou: utřete bílek s cukrem a po kapkách přidávejte citrónovou šťávu, abyste získali lesklou a polotuhou hmotu.