„Rádi nabízíme našim zákazníkům něco navíc. Tentokrát mohou využít bonusu v podobě praktického tabletu Tab A ke každému telefonu z řady Samsung Galaxy S7. Věříme, že dárkem potěšíme milovníky těch nejlepších technologií i ty, kteří už teď shánějí vánoční dárky,“ uvedl Roman Šebek, ředitel mobilní divize ve společnosti Samsung Electronics Czech and Slovak.

Jihokorejský elektronický gigant se tedy snaží nalákat uživatele na přístroje, které byly představeny už zkraje letošního roku. I když jsou na pultech obchodů již několik měsíců, po ukončení prodeje modelu Galaxy Note 7 stále představují to nejlepší v nabídce společnosti Samsung.

Zleva: Samsung Galaxy S7 edge a Galaxy S7

Zleva: Samsung Galaxy S7 edge a Galaxy S7

FOTO: Albert Gea, Reuters

Menší Galaxy S7 je vybaven 5,1palcovou obrazovkou s rozlišením 2560 × 1440 obrazových bodů. Větší S7 edge má pak 5,5palcový displej s totožným rozlišením. Na rozdíl od obyčejné essedmičky je dotykový panel zakřivený – plynule přechází z přední části na bočnice. Displej na bočnicích má být stejně jako u předchůdce využit pro zobrazení času, notifikaci, ale také pro ovládání některých aplikací a funkcí.

Obě sedmičky lákají na certifikaci IP68, zvýšenou odolnost proti vodě a prachu. Výrobci se ji podařilo do těla zařízení dostat, aniž by nějak narušil jejich líbivý vzhled. Smartphone díky tomu může být ponořen do hloubky 1,5 metru po dobu 30 minut.

Porovnání velikosti obou novinek, v pozadí je větší verze Galaxy S7 edge.

Porovnání velikosti obou přístrojů, v pozadí je větší verze Galaxy S7 edge.

FOTO: archív výrobce

V útrobách nových chytrých telefonů od Samsungu tepe osmijádrový procesor, jehož čtyři jádra jsou taktována na 2,3 GHz a další čtyři na 1,6 GHz. Ten je doplněn o 4 GB operační paměti. Úložný prostor je možné rozšířit díky čtečce paměťových karet.

Vylepšení se dočkaly i fotoaparáty, jihokorejský výrobce vůbec poprvé použil technologii tzv. duálních pixelů. Díky tomu by měl být zachycovaný obraz daleko jasnější a ostřejší. Hlavní fotoaparát na zadní straně má rozlišení 12 megapixelů a je napojen na objektiv se špičkovou světelností F1,7. Objektiv na přední straně má stejnou světelnost a rozlišení pět megapixelů.

Co umí tablet?

Galaxy Tab A patří do segmentu základních tabletů. S ohledem na to, že je dáván skutečně jako dárek zdarma, to ale nehraje zase tak velkou roli. Jde o sedmipalcový model s rozlišením 1280 × 800 obrazových bodů.

Samsung Galaxy Tab A

Samsung Galaxy Tab A

FOTO: archív výrobce

Pracovní tempo u tohoto stroje udává čtyřjádrový procesor s taktem 1,3 GHz, který má k dispozici 1,5 GHz operační paměti a 8GB úložný prostor. Ve výbavě dále nechybí dva fotoaparáty – jeden má rozlišení pět megapixelů, druhý pak dva megapixely. Samozřejmostí jsou i bezdrátové adaptéry wi-fi a bluetooth.

Ceny modelu Galaxy S7 v tuzemských obchodech startují podle nákupního rádce Zboží.cz na 13 369 Kč. U verze S7 edge pak na 15 289 Kč. Tablet zdarma však lidé dostanou pouze u některých obchodníků, na nejlevnější internetové nabídky se to zpravidla nevztahuje.

Není všechno zlato, co se třpytí

Nejnižší cena se automaticky nerovná nejlepší nabídka. V řadě případů totiž přístroje nemusejí být pro český trh určeny, což může přinést celou řadu problémů.

Obchodníci například nabízejí přístroje, které neobsahují češtinu. Za její dodatečnou instalaci si pak nechají pěkně připlatit. Některé modely zase nejsou určeny do provozu v tuzemských sítích, a tak se může stát, že si s telefonem sice zavoláte, ale rychlý internet nespustíte.

Před nákupem podobných telefonů je tedy vždycky vhodné si obchodníka pořádně „proklepnout“. Pomoci při výběru může také nákupní rádce Zboží.cz od společnosti Seznam. Návštěvníci na něm naleznou uživatelské recenze, ve kterých se lidé dělí o své zkušenosti s produktem. Často tak upozorňují i na jeho neduhy.

Může se vám hodit na službě Zboží.cz: