Východočeši převálcovali Znojmo

Novinky, Martin Kézr
PARDUBICE

Pardubice tentokrát soupeře snadno přejely a pomohl jim především skvělý vstup do zápasu, když v polovině třetí minuty vedly už 2:0 a postupně získaly až pětibrankový náskok. Z první vzájemné bitvy viditelně unavení hosté zaznamenali čestný úspěch až v poslední třetině při hře pět na tři.

Domácí trochu pozměnili sestavu útoků, slovenské hroty Puchera s Uramem speciálně kryla Mikeskova řada a hned při prvním střídání si při forčekinku vynutila Havířův faul. Přesilovku sehrál favorit skvěle, vedení mu zajistila Mudrochova teč dělovky M. Sýkory. Vzápětí do rozhozené znojemské obrany vletěl Janecký, z jehož přihrávky skóroval Tvrdík. "Mužstvo šlo do utkání hodně uvolněně, vyšla varianta nového složení útočných řad a perfektně se dařily kombinace před branku," hodnotil asistent pardubického trenéra Jiří Sedil.

Pardubický stroj šlapal jako hodinky

Znojmo si hned vzalo oddechový čas, ale rozjetou pardubickou mašinu zastavit neumělo. "Začali jsme hrozně špatně, proto jsme chtěli mužstvo dostat z krize, ale nepovedlo se to," tvrdil kouč hostí Miloš Hořava, jehož svěřenci promarnili 81 sekund dvojité početní výhody a v oslabení ještě pustili do gólové příležitosti domácího obránce Čáslavu.

Hosté byli u všeho později, naopak Východočeši získali ohromnou chuť do hry a v 15. minutě Pospíšil při signalizované výhodě prostrčil puk mezi Altrichtrovy betony. Bezradní hosté inkasovali ještě do první pauzy počtvrté, kdy Pištek zužitkoval další báječnou přihrávku M. Sýkory a na ledě existoval jediný tým. "Psychicky to mužstvo nezvládlo, usnadnilo domácím cestu za úspěchem," připustil Hořava.

Pardubičtí zodpovědnou hrou i kombinační rychlostí vymazali soupeře hlavně ve středním pásmu, stále se tlačili před jeho branku a v polovině utkání Blažek už třetí využitou přesilovkou zvýšil už na 5:0. Domácím pak už stačilo v klidu dohrávat. Soupeř sice na druhý pokus zužitkoval dvojitou početní výhodu, čímž připravil skvělého Svobodu o nulu, ale druhé čtvrtfinálové vítězství Pardubic neohrozil, zvláště když na něj vzápětí Pištek a devět minut před koncem i Kudrna dali gólovou pečeť.

PARDUBICE vs ZNOJMO 7:1 (4:0, 1:0, 2:1)