Pardubice nadělily Třinci "desítku"

Novinky, Igor Bruzl, Marek Burkert
PARDUBICE

Nápaditě zakončující hokejisté Pardubic vyučovali tragicky střílející Třinec z produktivity a vkročili rázně do semifinále play off extraligy. Oceláři v útočném naladění za favoritem nezaostali, přesto v půlce utkání měli už zády náhradního brankáře a mohli tak akorát přemítat o dnešním pokračování boje o finále.

Průvod dechového orchestru Města Albrechtice

Oceláři si v úvodu dosyta užívali volnosti před Svobodou, ale dvě šance Pletky skončily na zadním mantinelu. V 6. minutě přehodil domácí klec Král, naopak z protiakce Mikeska křížně našel Pišteka, který překonal Lakosila, prohrávajícího boj s nervozitou. Domácí se prali s křečovitostí, nešly jim přesilovky a nechávali ve svém obranném pásmu až příliš mnoho prostoru dobře bruslícím Ocelářům.

Hosty ani gól nezabrzdil, Janků s Markem zvonili na Svobodovu levou tyčku, totéž Marek zopakoval při dalším střídání. Třinečtí se lehce dostávali do šancí, ovšem ještě snaději je zahazovali. Jejich pohromu zahájil v oslabení Lubina, jemuž blafák Lakosil vystihl, jenže dorážku z brankové čáry si pak hlavou srazil do sítě. Do první sirény scházelo 13 vteřin a tak psychika hostujícího týmu dostala první obrovskou trhlinu.

Bratrská dvojice úřadovala

Chvíli po obrátce Gřegořek ranou mezi Svobodovy betony odčinil chybu při úvodní trefě zápasu, ale bratři Sýkorové zasadili hostům smrtící údery během 39 s. Nejprve obránce Michal ranou z voleje využil přesilovku, když se Lakosil sbíral z ledu po střetu s vlastním bekem, pak se kolem Jančaříka přehnal útočník Petr a přivedl Duhovou arénu k extázi. Ochozy proudily mexické vlny a fandové Pardubic začali žádat dvouciferný výsledek.

Kolářův gól vyhnal z klece Lakosila, naopak Svoboda nabíral sebevědomí při likvidování sól Krále i Ivana. Totální kolaps hostující defenzívy dokumentovala vlastní branka Zbořila a frustrovaní Oceláři inkasovali i dvakrát během 23 s ve třetí třetině. Desetigólovou touhu vyprodané haly naplnil v 57. minutě Průchův blafák, šestáct zásahů Horčičky ve třetí části bylo vlastně k ničemu. Pak už jen lidé vestoje mohli aplaudovat svým miláčkům a na led se chvíli po závěrečné siréně snesly stovky pardubických perníků.

PARDUBICE vs TŘINEC 10:2 (2:0, 4:1, 4:1)