Hlavní obsah
Kapela HEARTBEAT Foto: Jan Hrušecký

Finsko zřejmě posílí i Koivu a Nurminen

Finové neponechávají nic náhodě a na domácí mistrovství světa v hokeji se připravují s největší pozorností. Do vznikajícího týmu Suomi trenéra Hannu Aravirty míří hvězdy první velikosti.

Kapela HEARTBEAT Foto: Jan Hrušecký
Finsko zřejmě posílí i Koivu a Nurminen

Finskou reprezentaci by měli posílit i forvard Saku Koivu z Montrealu a brankář Pasi Nurminen z Atlanty. Ti by se měli přidat k dalším oporám, které Aravirtovi přislíbili účast již předtím - gólman Jani Hurme z Floridy, obránci Tony Lydman z Calgary, Kimmo Timonen z Nashvillu a útočníci Olli Jokinen z Floridy a Teemu Selänne ze San Jose.

Koivova pojistka vyřešena

Start osmadvacetiletého Koiva blokovaly potíže s pojištěním, ale podle Finské hokejové asociace byly tyto problémy již vyřešeny a zbývá dořešit jen několik detailů. Kouč Hannu Aravirta řekl, že Nurminen se připojí k mužstvu 15. dubna.

Finský trenér do nominace už rovněž zařadil brankáře Kariho Lehtonena a útočníka Villeho Peltonena z Jokeritu Helsinky. Koivu a Peltonen zářili na MS v roce 1995 ve Stockholmu, kde Finové získali své jediné zlato v historii.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků