Čechmánek zastavil Ottawu

– NEW YORK

Roman Čechmánek byl hlavní oporou Philadelphie v nedělním druhém semifinálovém zápase Východní konference NHL s Ottawou. Český brankář zlikvidoval všech 33 střel Senátorů a dovedl Letce k výhře 2:0, která znamená vyrovnání série na 1:1 na zápasy.

Předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek

"Romanovi se příliš nepovedl první zápas v této sérii, ale dnes odvedl dobrý výkon. Mohli jsme se na něj stoprocentně spolehnout," pochválil svého brankáře střelec druhé branky hostů Mark Recchi. Po prohře 2:4 v prvním zápase s Ottawou, v němž Čechmánek čtyřikrát inkasoval z 17 střel, jej kritizoval trenér Ken Hitchcock.

Tentokrát nemohl brankáři nic vytknout, ale úplně spokojen s výkonem celého týmu nebyl. "Dokonce mám pocit, že v prvním zápase jsme hráli lépe," srovnal. Bývalý vsetínský gólman udržel čisté konto podruhé v zámoří při play off. "Možná jsem minulý zápas prožíval příliš emotivně," připustil Čechmánek.

Vítěznou branku v neděli zaznamenal už v 7. minutě první třetiny Simon Gagne, který vyjel zpoza branky a zápěstím zavěsil ke vzdálenější tyči. "Měl jsem spoustu času, hledal jsem před brankou volného spoluhráče, ale všichni byli obsazení. Zůstal jsem volný jen já a v přímém souboji s brankářem Lalimem jsem ho překonal střelou na vyrážečku," popsal rozhodující moment Gagne.

Necelých sedm minut před koncem pojistil náskok Philadelphie druhou brankou Recchi, kterého před brankovištěm našel krásnou přihrávkou John LeClair. Recchi dal už sedmý gól v letošním play off a spolu s Jamiem Langenbrunnerem z New Jersey vede tabulku střelců vyřazovacích bojů.

Srovnala i Minnesota

Také stav série mezi Vancouverem a Minnesotou je po nedělní druhé bitvě vyrovnaný, protože Minnesota dokázala v Kanadě vyhrát 3:2. Rozhodující fází utkání byl nástup do poslední třetiny. Hosté udeřili dvakrát během 63 sekund a dostali se do vedení 3:1.

Hokejisté Vancouveru sice dokázali při power play snížit již minutu a půl před koncem na 2:3 po střele Mattiase Öhlunda, ale přes drtivý tlak už další branku nedali. Hosty podržel brankář Dwayne Roloson, který předchozí čtyři zápasy jen proseděl na lavičce náhradníků.

V neděli zneškodnil 29 střel Canucks včetně nebezpečného bekhendového pokusu Markuse Näslunda 22 sekund před koncem. Za vyrovnaného stavu se série přesune v úterý do Minneapolis.

Výsledky NHL:
Východní konference: Ottawa - Philadelphia 0:2 (0:1, 0:0, 0:1) Branky: 7. Gagne, 54. Recchi. Střely na branku: 33:23. Diváci: 18 500. Stav série: 1:1.
Západní konference: Vancouver - Minnesota 2:3 (0:0, 1:1, 1:2) Branky: 38. Jovanovski, 59. Öhlund - 25. Gáborík, 42. Žoltoks (Kuba), 43. Walz. Střely na branku: 31:18. Diváci: 18 514. Stav série: 1:1.