Hlavní obsah
Tomáš Hanzel Foto: Novinky.cz s použitím psp.cz

Tomáš Hanzel

Tomáš Hanzel je zastupitel Moravskoslezského kraje a bývalý primátor města Karviná. Od roku 1998 je členem ČSSD. Pracoval jako elektrotechnik, poté jako obchodní ředitel v soukromé firmě. Od roku 2000 soukromě podniká. Od roku 2017 je také členem Poslanecké sněmovny.

Tomáš Hanzel Foto: Novinky.cz s použitím psp.cz
Tomáš Hanzel

Narodil se 10. prosince 1975 v Karviné. Žije v karvinské městské části Hranice. Vystudoval Střední elektrotechnickou školu v Ostravě. Mezi roky 1994 a 1996 pracoval jako elektrotechnik ve firmě Jäkl Karviná. Do roku 2002 pak dělal obchodního ředitele v soukromé firmě IGC. Od roku 2000 soukromě podniká.

Od roku 1998 je členem ČSSD. V témže roce byl v komunálních volbách zvolen do zastupitelstva Karviné. Svůj mandát obhájil v roce 2002 a následně se stal náměstkem primátora. Od roku 2006 byl v Karviné primátorem. Zvolen byl pro tři funkční období za sebou. V krajských volbách v roce 2008 byl za ČSSD zvolen zastupitelem Moravskoslezského kraje. Mezi lety 2008 a 2016 byl také radním kraje.

Je také členem Krajského Výkonného výboru ČSSD v Moravskoslezském kraji a zástupce města Karviná v dozorčí radě Povodí Odry a představenstvu Lázní Darkov.

V roce 2013 kandidoval za ČSSD ve volbách do Poslanecké sněmovny, ale neuspěl. Zvolen byl až ve volbách v roce 2017, a to z druhého místa kandidátky. Po zvolení do Sněmovny se rozhodl vzdát se funkce primátora Karviné a nahradil jej jeho spolustraník Jan Wolf. Mandát zastupitele pak na podzim 2018 už neobhajoval.

V červenci 2018 byl zvolen novým místopředsedou Poslanecké sněmovny. Vystřídal tak svého stranického šéfa Jana Hamáčka, který post musel opustit poté, co byl jmenován do funkce ministra vnitra.

Ve volném čase se věnuje cestování, golfu, tenisu, lyžování a spinningu. Je ženatý.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků