Hlavní obsah

DOKUMENT: Otevřený dopis Topolánka předsedovi KDU-ČSL

Otevřený dopis designovaného premiéra Mirka Topolánka předsedovi KDU-ČSL Miroslavu Kalouskovi:

DOKUMENT: Otevřený dopis Topolánka předsedovi KDU-ČSL

Vážený pane předsedo, vážení členové celostátního výboru,

plně respektuji suverénní rozhodování KDU-ČSL o postupu, jaký zvolí při plnění svého volebního programu a předvolebních slibů. Jde mi pouze o to, aby toto rozhodnutí orgánů KDU-ČSL bylo učiněno na základě pravdivých a úplných informací, nikoli záměrných dezinformací a lží, které se týkají údajných záměrů ODS.

1. Není pravdou, že ODS připravovala s ČSSD změnu volebního systému, která by znevýhodnila malé strany, či dokonce hrozila jejich "vymazáním z politické mapy". Naopak, na posledním jednání s Jiřím Paroubkem a vedením ČSSD v Hrzánském paláci jsme zcela jasně deklarovali, že na žádnou změnu volebního zákona, která by poškozovala zájmy malých stran, nepřistoupíme. A to přesto, že ČSSD právě takové změny silně prosazovala.

2. Rovněž tak je cílenou dezinformací údajný seznam rozdělení moci ve státě, státem ovládaných podnicích a organizacích mezi ODS a ČSSD. Prohlašuji, že ODS tento seznam nepřipravila, ani se na něm nepodílela. Naopak, odmítnutí této "mocenské mapy" vytvořené ČSSD bylo dalším důvodem, který vedl Jiřího Paroubka k ukončení jednání s ODS.

Věřím, že spolu s členy Celostátního výboru KDU-ČSL vezmete okolnosti zmíněné v tomto otevřeném dopise v úvahu a pečlivě je zvážíte.

S pozdravem

Mirek Topolánek

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků