Hlavní obsah
 

Vítr na Sněžce měl rychlost orkánu. Silně foukat bude i v neděli

Českou republiku zasáhne v neděli a v pondělí silný vítr. Podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) bude místy v nárazech dosahovat rychlosti až 90 kilometrů v hodině. Silný vítr trápil některé regiony i v pátek, na Sněžce v Krkonoších měl v nárazech rychlost až 135 kilometrů za hodinu, což odpovídá síle orkánu.

 
Vítr na Sněžce měl rychlost orkánu. Silně foukat bude i v neděli

Čerstvý západní, postupně severozápadní vítr s nárazy mezi 70 a 90 kilometry v hodině zasáhne od nedělního dopoledne nejprve Jihočeský, Plzeňský a Karlovarský kraj. Postupně se výstraha rozšíří i na zbytek území a bude platit do pondělního rána.

Ve zbytku České republiky by nicméně měly mít nárazy větru rychlost „pouze“ kolem 70 kilometrů v hodině.

Meteorologové upozornili na možné komplikace v dopravě i nebezpečí pádů polámaných větví či stromů. Kvůli silnému větru nedoporučují ani horské túry v hřebenových partiích.

Vzhledem k teplotám nad 10 stupňů Celsia a větru bude v závěru týdne docházet k rychlému tání sněhu. Meteorologové proto očekávají, že může dojít ke vzestupu hladin menších toků, které odvodňují horské oblasti se sněhovou pokrývkou. Výstraha bude případně vydána později.

Výstrahu před silným větrem vydali meteorologové i pro pátek. Platila do 14 hodin.

V noci na pátek naměřili meteorologové na Sněžce poryvy o rychlosti 135 kilometrů v hodině, na Milešovce v Českém středohoří pak foukalo rychlostí 102 kilometrů za hodinu.

Přes 80 kilometrů v hodině měly poryvy i v Ústí nad Labem na Kočkově (89 kilometrů v hodině), v Doksanech (81 kilometrů v hodině) či Košeticích (81 kilometrů v hodině).

Dlouhodobou předpověď najdete na Počasí od Seznamu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků