Hlavní obsah
Mapa meteorologických výstrah 10. května Foto: Novinky

Většinu Česka zasáhne silný vítr, prudce se ochladí, varují meteorologové

Většinu Česka v pondělí odpoledne zasáhne silný vítr, v nárazech může mít rychlost přes 70 kilometrů v hodině. V noci na úterý na horách napadne až deset centimetrů mokrého sněhu. Vyplývá to z výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Mapa meteorologických výstrah 10. května Foto: Novinky
Většinu Česka zasáhne silný vítr, prudce se ochladí, varují meteorologové

V pondělí odpoledne se začne od severozápadu ochlazovat, v noci na úterý mohou teploty klesat k nule. Podle výstrahy bude v pondělí mezi 14:00 a 23:00 foukat jižní až jihovýchodní vítr místy s nárazy až 70 km/h, v bouřkách mohou být nárazy větru silnější. Varování se netýká Prahy, Karlovarského a Plzeňského kraje.

Vítr může poškodit stromy a lesy, menší škody může způsobit na budovách, možné jsou komplikace v dopravě. Meteorologové doporučují zajistit okna a dveře a volně uložené předměty, dbát zvýšené opatrnosti venku a při řízení vozidel. Na horách by lidé měli omezit túry a nechodit hlavně na hřebeny.

Varování před sněhem platí od pondělních 23:00 do úterních 06:00. Převážně mokrého sněhu může na horách napadnout tři až deset centimetrů. Mohl by poškodit stromy a elektrická vedení, na vozovkách může komplikovat dopravu. Na horách by lidé měli dodržovat pokyny Horské služby.

Dlouhodobou předpověď najdete na Počasí od Seznamu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků