Hlavní obsah
Okolí obce Pohoří na Šumavě. Foto: Mapy.cz

V Pohoří na Šumavě naměřili 26,4 stupně Celsia

V obci Pohoří na Šumavě naměřili v pondělí meteorologové teplotu 26,4 stupně Celsia, je to nejvyšší teplota v rámci celé republiky. Rekordní hodnoty korespondující s letními teplotami ostatně meteorologové naměřili na více místech Jihočeského kraje, uvedl Jaroslav Hintermüller z českobudějovického hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Okolí obce Pohoří na Šumavě. Foto: Mapy.cz
V Pohoří na Šumavě naměřili 26,4 stupně Celsia

Ve Vimperku na Prachaticku v pondělí naměřili 25,5 stupně Celsia, což znamená překonání rekordu z roku 2008. „Ovšem nejvyšší hodnota ve Vimperku dodneška činila 19,4 stupně Celsia. To znamená, že rekord byl překonán o šest stupňů, a to je opravdu výrazný skok,“ řekl Hintermüller.

Ve Vyšším Brodě na Českokrumlovsku naměřili 25,4 stupně Celsia. Teplotní rekordy pak překonaly i stanice v Českém Krumlově, Jindřichově Hradci nebo na šumavském Churáňově a také u Jezerní slati poblíž Kvildy na Prachaticku. Naměřili tam 22,7 stupně Celsia. Jezerní slať se stanicí Perla přitom v zimě patří mezi nejchladnější místa v republice a teploty tam klesají až k hodnotám blízko minus 40 stupňů Celsia.

Zatímco v nížinách bylo dnes zataženo nebo polojasno, ve vyšších polohách svítilo slunce. Způsobilo to inverzní počasí, které bude pokračovat i v nejbližších dnech.

„V úterý se ale ochladí, očekáváme teploty 13 až 16 stupňů Celsia. Od středy by ale zase mělo být tepleji,“ řekl.

Dlouhodobou předpověď najdete na Počasí od Seznamu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků