Hlavní obsah
Celý týden má být přes dvacet. Foto: Fabrizio Bensch, Reuters

Léto klepe na dveře, teploty přes dvacet už budou běžné

Krátké chladné období v Česku skončilo, příští týden se teploty vyšplhají přes dvacítku. Mráz na většině území nehrozí ani v noci.

Celý týden má být přes dvacet. Foto: Fabrizio Bensch, Reuters
Léto klepe na dveře, teploty přes dvacet už budou běžné

V neděli má být polojasno až oblačno, v severovýchodní polovině území až zataženo, ale nejvyšší denní teploty vystoupají na příjemných 17 až 21 °C.

Nový týden začne jasnou oblohou, nejnižší noční teploty budou 6 až 2 °C, nejvyšší denní v pondělí i v úterý 20 až 24 °C.

Ve středu se čeká skoro jasno až polojasno, během dne přechodně oblačno a přeháňky. Nejnižší noční teploty mají být 9 až 5 °C, nejvyšší denní teploty
19 až 23 °C. Velmi podobně vypadá i čtvrtek.

O víkendu by mělo více pršet a hrozí i bouřky, ale zima Česko nečeká. Nejvyšší denní teploty pořád mohou dosahovat až 22 °C.

Srážek bude pomalu přibývat 

Do 14. června potrvá na území ČR teplotně průměrné období. Po chladné epizodě přijde pozvolné oteplování. Z hlediska srážek by mělo být období celkově průměrné až slabě podprůměrné. První týden bude poměrně suchý, více zaprší až v závěru týdne. V následujících týdnech bude srážek mírně přibývat.

Dlouhodobý výhled nemůže předpovědět konkrétní teploty vzduchu a množství srážek pro jednotlivé dny. Nemůže také zachytit všechny drobné regionální odlišnosti.

Dlouhodobou předpověď najdete na Počasí od Seznamu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků