Hlavní obsah
 

Bouřek se nezbavíme, ale teploty půjdou dolů

Proměnlivé počasí s přeháňkami a bouřkami bude pokračovat i v závěru týdne. Srpen, který začíná v neděli, přinese mírné ochlazení, bouřek se nicméně nezbavíme, sdělila Novinkám meteoroložka Dagmar Honsová.

 
Bouřek se nezbavíme, ale teploty půjdou dolů

Za proměnlivým počasím budou výběžky vyššího tlaku vzduchu, které se budou střídat s brázdami nízkého tlaku vzduchu.

Ve čtvrtek bude převažovat oblačno až polojasno. Při přechodně zvětšené oblačnosti se ojediněle vyskytnou i přeháňky. Nejvyšší teploty se dostanou na 24 až 28, na Moravě a ve Slezsku až na 30 °C.

„V pátek a o víkendu musíme zejména na jihu a východě území počítat s přeháňkami nebo deštěm, místy i s bouřkami, ojediněle i silnými – počasí tam ovlivní vlnící se studená fronta,” připomněla Honsová.

V pátek tak bude převážně oblačno až polojasno, na jihovýchodě místy s deštěm, přeháňkami či bouřkami, které ojediněle budou i silné. Ráno teploty klesnou na 17 až 13 °C, odpolední maxima vystoupají na 25 až 29 °C.

Sobota přinese oblačno až polojasno, místy déšť, přeháňky a bouřky. Ranní minima se budou pohybovat mezi 17 a 13 °C, odpolední teploty vystoupají na 23 až 27°C.

V neděli bude oblačno, na jihu a východě území až zataženo. Místy se objeví déšť, přeháňky a bouřky. Ranní minima zůstanou mezi 17 a 13 °C, odpolední vystoupají na 20 až 24 °C,” uvedla Honsová.

Přechodné ochlazení vydrží i v úvodu příštího týdne. V pondělí oblačné až polojasné počasí doplní ojedinělé přeháňky. Ráno teploty klesnou na 16 až 12 °C, odpolední se dostanou na 19 až 23°C.

Rovněž v úterý bude převládat počasí se zvětšenou oblačností, místy s přeháňkami, případně bouřkami. Ráno teploty klesnou na 14 až 10 °C, odpolední vystoupají na 20 až 24 °C.

Polojasno až oblačno, místy se srážkami či bouřkami očekávají modely i ve středu. Ranní minima se budou pohybovat mezi 16 a 12 °C, odpolední teploty se dostanou na 21 až 25 °C.

Dlouhodobou předpověď najdete na Počasí od Seznamu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků