Hlavní obsah
Takto vypadají designové láhve vinařství Stratus. Foto: www.karimrashid.com

Vinařství udělalo ze svého prvního nefiltrovaného vína umělecký skvost

Slavný newyorský designér Karim Rashid se pustil do dekonstrukce klasické vinné láhve a z běžného produktu tak vytvořil nekonvenční umělecké dílo. Takzvané dekantéry, jak designové láhve sám označuje, navrhnul pro kanadské vinařství Stratus.

Takto vypadají designové láhve vinařství Stratus. Foto: www.karimrashid.com
Vinařství udělalo ze svého prvního nefiltrovaného vína umělecký skvost

Karim Rashid, dnes už legenda průmyslového návrhářství, je známý svým nekonvenčním přístupem k designu i tím, že se celý obléká jen do bílé nebo růžové barvy. Navrhoval například designové hliníkové láhve pro společnost Pepsi nebo známé láhve na vodu, které filtrují tekutinu, zatímco pijete.

Zcela nekonvenční jsou i dekantéry, na kterých spolupracoval s kanadským vinařstvím Stratus. Zatímco běžné vinné láhve jsou kompaktní a elegantní, ta Rashidova je dílem čiré dekonstrukce. Klasickou láhev doslova rozsekal na kousky a pak ji znovu složil. Nesnažil se ale přitom dosáhnout její původní podoby. Právě naopak, okraje jednotlivých kusů se výrazně překrývají.

Nádoba pro první nefiltrované víno vinařství

Právě Rashidův neotřelý návrh dělá z obyčejné láhve umělecké dílo. Dekantér je navíc vysoce efektivní. Záhyby mezi jednotlivými kusy totiž zároveň fungují jako filtry, které zachytávají sedlinu z vína, které je v ní obsažené. Jedná se o Cabernet Franc 2014, první nefiltrované víno zmíněného vinařství Stratus.

V současné době je originální láhev součástí newyorského festivalu NYCxDESIGN. Milovníci průmyslového návrhářství si ji mohou prohlédnout ve výstavních síní designerského studia Teknion.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků