Hlavní obsah
 

Skotský silák pomáhá okolí se sudem národního pokladu

Whisky a Skotsko, to je nerozlučná dvojka. Když se proto devětapadesátiletý Skot Davy Ballantyne rozhodoval, jaký husarský kousek provede a získá tak prostředky pro charitu, whisky u toho nesměla chybět. Nakonec s 50 kilogramů vážícím sudem whisky obchází celý ostrov Arran, odkud sám pochází.

 
Skotský silák pomáhá okolí se sudem národního pokladu

Na cestu dlouhou 112 kilometrů se Ballantyne vydal minulé pondělí a s přestávkami ji plánuje zvládnout za deset dní chůze. Před sebou celou cestu tlačí sud s whisky, což podle jeho slov symbolizuje útrapy lidského života.

Na cestě se nevyhýbá ani náročným přírodním podmínkám. Musí sud dostat přes řeku, jde v dešti a těžkém terénu drsného skotského ostrova. Ballantyne prostřednictvím pochodu vybírá finanční prostředky, které jsou určeny pro organizaci starající se o psychicky nemocné lidi.

Day 8 Passed the Newton Shore, heading now towards North Sannox. We're over the first stretch of rocks. https://www.justgiving.com/fundraising/davy-ballantyne3

Zveřejnil(a) Big Davy's Challenges dne Čtvrtek 28. května 2020

Ostatně není to poprvé, kdy se Skot rozhodl pomoci. Při první výzvě vynesl 120kilogramovou kovadlinu na vrchol hory Goatfell, před dvěma lety pak vystoupal na horu Ben Nevis (nejvyšší horu Skotska) s 60 kilogramy řetězů, které měl okolo sebe ovázané. První dva výkony zasvětil pomoci lidem s cukrovkou.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků