Hlavní obsah
Calibre R822 Predator Foto: Roland Iten

Přezka na pásek stojí více než luxusní dům

Přezdívají mu „švýcarské hodiny světa přezek”, ale pravděpodobně byste si na něj museli brát celoživotní hypotéku. Roland Iten Calibre R822 Predator je totiž vyrobený z 18karátového bílého zlata, titanu a je osazený 387 diamanty o celkové hmotnosti 14,15 karátu. Vada na kráse? Asi jen cena, která činí v přepočtu 12,3 miliónu korun.

Calibre R822 Predator Foto: Roland Iten
Přezka na pásek stojí více než luxusní dům

Vysoce moderní součást tohoto módního kousku se skládá celkem z úctyhodných 167 dílů, přičemž celý mechanismus má samočisticí funkci. Hned čtyři bezpečnostní prvky pak zabraňují té značně děsivé možnosti, že by se přezka z kalhot uvolnila.

Honosný doplněk od designéra Rolanda Itena váží 145 gramů a jen hodnota samotného zlata činí 90 gramů. Přezka podle svého tvůrce navíc nabízí dvě pozice. Jednu volnější pro sezení či řízení a jednu pevnější pro chůzi či dokonce sportování.

Navzdory velmi vysoké ceně bude muset kupec přezky počítat také s koupí samotného pásku, ten se totiž s přezkou nedodává. A vyrobeny budou pouhé tři kusy. Iten, sídlící v Ženevě, však očekává, že se bez problémů prodají.

BEZ KOMENTÁŘE: Další super luxusní spona The Calibre R8 Mk II Series

Video: Roland Iten Mechanical Luxury

Iten navrhl první podobnou mechanickou přezku v roce 2003 a jeho práci inspiroval moderní věk parních strojů a letadel. Jak často rád uvádí, jeho produkty musejí být nejen krásné, ale i funkční.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků