Hlavní obsah
 

Miliardář má největší jachtu planety

Azurové vody kolem letoviska Monako začalo brázdit nové superplavidlo – největší jachta na světě, která byla předána ruskému miliardáři Ališeru Usmanovovi (62), třetinovému akcionáři londýnského fotbalového klubu Arsenal FC. Rekordní je jachta co do tonáže, nikoliv do délky.

 
Miliardář má největší jachtu planety

Luxusní jachta Dilbar drží primát v tonáži (přes 15 tisíc tun), zatímco délkou 156 metrů zůstává na čtvrté příčce, napsal server MailOnline. Je v ní místo pro desítky hostů, na palubě jsou i dva heliporty.

Dilbar však dost možná disponuje ještě jedním zajímavým rekordem. Aspoň to tedy tvrdí její výrobce, značka Lurrsen. Bazén jachty pojme 180 000 litrů vody. Pro představu - takový objem má bazén o délce 15 metrů, šířce 6 metrů a dvoumetrové hloubce. To by měl být světový rekord.

Luxusní jachta Dilbar

Foto: Profimedia.cz

Cena jachty se odhaduje v přepočtu na 11,7 miliardy korun. Magnát přenesl jméno jachty ze své předchozí - ta ale byla o tři metry kratší.

Usmanov zbohatl investicemi do kovů, telekomunikací a sportu. Podle časopisu Forbes je s aktivy 13,4 miliardy dolarů 73. nejbohatším člověkem na světě.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků