Hlavní obsah
Jachta nese jasný rukopis italské automobilky. Foto: Profimedia.cz

Lamborghini se bude prohánět i po vodě, uvnitř připomíná supersport

Když se řekne Lamborghini, drtivé většině lidí se zřejmě vybaví luxusní sportovní automobil. Automobilka se však nyní vydala také trochu jinou cestou a ve spolupráci se společností The Italian Sea Group představila limitovanou verzi jedinečné jachty.

Jachta nese jasný rukopis italské automobilky. Foto: Profimedia.cz
Lamborghini se bude prohánět i po vodě, uvnitř připomíná supersport

Jachta s názvem Tecnomar for Lamborghini 63 odkazuje na rok 1963, kdy byla slavná automobilka založena. První, čeho si na jachtě všimnete, je pravděpodobně velmi podobný design, který je fanouškům automobilů známý z modelu Sián FKP 37, tedy prvního hybridního stroje z dílny italské automobilky, jenž byl představen v loňském roce.

V kokpitu se kapitán bude cítit jako v supersportu.

Foto: Profimedia.cz

„Pokud si mám představit Lamborghini na vodě, pak je tohle přesně moje vize,” uvedl Stefano Domenicali, generální manažer Lamborghini. Jachta se nedrží specifického designu pouze co se exteriéru týče.

Jachta nabízí dostatek komfortu.

Foto: Profimedia.cz

Kokpit jachty je rovněž inspirován automobilovým provedením, má integrovanou navigaci, kontrolní systémy, sportovní sedačky a volant. Téměř dvacetimetrové plavidlo je vyrobeno z odlehčených uhlíkových vláken, takže se jeho hmotnost dostala na pouhých 24 tun.

Motor pohání pár dvanáctiválcových motorů s výkonem dvou tisícovek koní, což zaručuje maximální rychlost okolo 110 kilometrů v hodině. Jachta je nyní nabízena zájemcům, kteří by se luxusního plavidla měli dočkat začátkem příštího roku. Cena zatím nebyla oficiálně zveřejněna.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků