Hlavní obsah
 

Láhev skotské whisky se prodala za rekordních 24,6 miliónu korun

Jedna z nejvyhledávanějších značek whisky na světě se prodala v aukci za rekordní částku. Šedesátiletou The Macallan Valerio Adami 1926 ve středu 3. října vydražil soukromý sběratel z Asie za 848 750 liber (24,6 miliónu korun). Uvedl to ve čtvrtek dražitel Bonhams.

 
Láhev skotské whisky se prodala za rekordních 24,6 miliónu korun

Firma již prodala jednu z dalších 12 láhví s etiketou od italského umělce Valeria Adamiho v květnu letošního roku za 814 091 liber (23,6 miliónu korun).

Specialista na aukce whisky Martin Green agentuře Reuters řekl, že takovéto whisky jsou sběratelskými položkami a kvůli jejich vzácnosti pravděpodobně nebudou nikdy načaté a vypité. „Je to Rolls Royce mezi sladovou whisky,” prohlásil.

Ceny whisky v posledních letech celosvětově vzrostly. Stále více kupujících vyhledává speciální láhve skotské whisky, jako je Dalmore a Port Ellen, ale také japonských palíren Karuizawa a Yamazaki.

Stáří whisky se vztahuje k době stárnutí v sudech. V případě 60leté whisky Macallan to znamená, že od roku 1926 zrála v sudech až do roku 1986, kdy byla stočena do láhví.

Může se vám hodit na službě Firmy.cz:
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků