Vůz Maybach Exelero je sám o sobě extrémně zajímavý. Jeho design dala dohromady vysoká škola Pforzheimu, karoserii pak vyrobila turínská firma Stola ve spolupráci s návrháři DaimlerChrysler AG. O další úpravy a tuning se posléze postarali odborníci z Mercedes Car Group v Untertürkheimu. Jediné, co v danou chvíli již existovalo, byl podvozek, který pocházel z limuzíny Maybach 57.

Pamatujete na snímek Šílený Max (Mad Max)? Možná tušíme, kde se designér inspiroval.

Pamatujete na snímek Šílený Max (Mad Max)? Možná tušíme, kde se designér inspiroval.

FOTO: www.otolero.com

Po představení Exelera, které nadzdvihlo obočí nejednoho z automobilových nadšenců, se nad vozem brzy slehla zem a jen málokdo si jej pamatoval. Tedy až do dneška. Jordánský designér Chalid Al-Kayed dopřál dvoumístnému rychlíku virtuálně tak šílenou přestavbu, že svět automobilů už dlouho něco podobného nezažil. Z vozu, který má pod kapotou 700 koní, udělal nefalšovaný válečný stroj.

Jako z válečného filmu

Pokud nastane soudný den, ztělesní se představy hollywoodských režisérů a po planetě se budou procházet milióny živých mrtvých, bude u tohoto vozítka asi pořádná fronta - 12válcový motor ukrývající 700 hřebečků by totiž dokázal ujet i těm nejrychlejším kreaturám, které by prahnuly po vaší krvi.

Upravené vozidlo Maybach Exelero

Upravené vozidlo Maybach Exelero

FOTO: www.otolero.com

Jenže v krizovém momentě by jistě nestačila jen rychlost, abyste se dostali z potíží. I na to však Al-Kayed myslel. Unikátní Maybach vybavil takovými zbraněmi, že byste s ním mohli vyjet rovnou do válečné zóny. Jedno střelné zařízení trčí hned z kapoty, v zadní části vozu se pak ukrývají dva kulomety a nechybí ani protitankový granátomet.

Zadní kola nahradily tankové pásy a auto je obložené hned několika vrstvami pevného brnění. Jestli si můžete být něčím jistí, že pokud k této přestavbě opravdu jednou dojde, tak půjde o unikát, kterému se ve světě nebude zhola nic podobat...